Piotrcovia pozyskała Sylwię Klonowską

Piłka ręczna
Piotrcovia pozyskała Sylwię Klonowską
fot. PAP

Obrotowa Sylwia Klonowska jest pierwszą zawodniczką, która w następnym sezonie wzmocni ekstraklasową drużynę piłkarek ręcznych Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Klub przedłużył kontrakty z większością piłkarek występujących w zespole w obecnych rozgrywkach.

23-letnia Klonowska jest absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gliwicach, a dwa ostatnie sezony spędziła w AZS Łączpol AWFiS Gdańsk. W obecnych rozgrywkach ekstraklasy wystąpiła w 17 meczach i zdobyła 9 goli.

 

"Podpisaliśmy z Sylwią dwuletnią umowę. Pasowała do koncepcji budowy zespołu przez trenera, który w następnym sezonie chce wzmocnić pozycję koła. Dzięki dobrym waunkom fizycznym Sylwia pomoże nam w ataku i w obronie. Chcemy stawiać na dziewczyny, które mają potencjał, ale nie mogą pokazać go w innych drużynach przez zbyt silną konkurencję" - powiedział członek zarządu Piotrcovii, Rafał Chmielewski.

 

Dodał, że w przerwie między rozgrywkami klub planuje pozyskać jeszcze dwie zawodniczki występujące na rozegraniu. "Prowadzimy rozmowy ze Słowaczką, Rosjanką, Macedonką i Niemką. Rozważamy też opcję rozgrywającej z Polski" - powiedział.

 

Zarząd Piotrcovii przedłużył kontrakty o rok lub dwa z: Darią Opelt, Aleksandrą Kucharską, Moniką Kopertowską, Agatą Wypych, Anną Szafnicką, Katarzyną Sobińską, Agnieszką Jałoszewską oraz Ukrainką Władysławą Belmas i Andjelą Ivanovic z Czarnogóry. Aktualne umowy mają Karolina Sarnecka i Paulina Marszałek.

 

Nowy kontrakt podpisał również trener Michał Pastuszko.

 

Z klubu odejdą bramkarka Justyna Jurkowska, która po sezonie zakończy karierę oraz - ze względu na stan zdrowia - rozgrywająca Edyta Szymańska.

 

Trwające rozgrywki zespół z Piotrkowa Tryb. zakończy w piątek wyjazdowym meczem z Metraco Zagłębie Lubin. W pierwszym z dwóch spotkań, których stawką jest 7. miejsce na koniec rozgrywek, piotrkowianki przed własną publicznością zwyciężyły 28:16.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze