World Grand Prix siatkarek we Włocławku

Siatkówka
World Grand Prix siatkarek we Włocławku
fot. Cyfrasport

Podczas środowej konferencji prasowej we włocławskim magistracie doszło do oficjalnego podpisania umowy dotyczącej turnieju FIVB World Grand Prix pomiędzy Miastem Włocławkiem a Polskim Związkiem Piłki Siatkowej.

Porozumienie podpisali Marek Wojtkowski – Prezydent Włocławka i Paweł Papke – Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej a świadkami tej uroczystości byli Ryszard Ciężki – Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej, siatkarki Włocławskiego Towarzystwa Sportowego oraz liczni przedstawiciele lokalnych mediów.

Turniej, który odbędzie się pomiędzy 10 a 12 czerwca w Hali Mistrzów będzie miał bardzo interesującą obsadę. Kibice zobaczą naturalnie Reprezentację Polski, której rywalkami będą Argentynki, Kenijki i Portorykanki.

- To będzie największa impreza sportowa we Włocławku o randze światowej, takiej jeszcze u nas nie było. Transmisje Polsatu będą przekazywane nie tylko do Polski, ale także do wielu krajów Europy i świata, co mnie jako prezydenta miasta szczególnie cieszy. Transmisje będą poprzedzone spotami reklamowymi poświęconymi Włocławkowi i trudno wyobrazić sobie lepszą promocję niż promocję poprzez sport. – powiedział Marek Wojtkowski, Prezydent Włocławka i dalej dodał: – Wspólnymi siłami zorganizujemy specjalną strefę kibica, w której na telebimie zobaczyć będzie można rywalizację w Hali Mistrzów a ostatniego dnia turnieju dodatkowa atrakcja – mecz piłkarskiej reprezentacji w mistrzostwach Europy rozgrywanych we Francji.

– Bardzo się cieszę, że nasza odmłodzona i przebudowywana reprezentacja Polski prowadzona przez Jacka Nawrockiego będzie miała przyjemność grać w nowoczesnej Hali Mistrzów – rozpoczął Paweł Papke, Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej. – Bardzo dziękuję Panu Prezydentowi, jego współpracownikom za przychylność i zaangażowanie w promowanie siatkówki. Nie ukrywam, że znam Pana Prezydenta z prac Sejmu poprzedniej kadencji. Graliśmy razem w piłkę nożną, a wiem że Pan Prezydent jest wielkim fanem koszykówki, tym bardziej cieszę się, że zdołałem go przekonać również do siatkówki, bo Pan Prezydent jest po prostu człowiekiem sportu – dodał szef siatkarskiej centrali.

– World Grand Prix poprzedzi piękne wydarzenie z udziałem dzieci i młodzieży, czyli finał makroregionalny Volleymanii, który odbędzie się na zielonych terenach wokół Hali Mistrzów, która tym razem będzie służyć, jako centrum logistyczne turnieju, w którym udział wezmą 24 drużyny z północnej Polski – poinformował Ryszard Ciężki, Prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Siatkowej. – Orlik Volleymania to jedyny turniej, w którym grają zespoły złożone z dziewcząt i chłopców a mecze odbywają się na podłożu naturalnym, na trawie. We Włocławku zagramy w weekend poprzedzający World Grand Prix. Te dwa wydarzenia świadczą, że miasto jest bardzo przychylne sportowi, siatkówce i tym przez duże, jaki małe „s” – zakończył Prezes Ciężki.

Prezydent Włocławka zwrócił także na bardzo atrakcyjne ceny biletów na turniej Word Grand Prix, które można nabyć nawet od 10 złotych a karnet na cały turniej od 20 złotych.

RM, pzps.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze