Mecze Ligi Światowej i Memoriału Huberta Wagnera będą rozgrywane w Krakowie

Siatkówka

W latach 2017-2019 mecze Ligi Światowej siatkarzy oraz Memoriał Huberta Wagnera będą odbywać się w Tauron Arenie Kraków - zakładają porozumienia podpisane w czwartek w stolicy Małopolski. W dniach 13-17 lipca br. odbędzie się tu turniej finałowy Ligi Światowej.

"W tym roku runda kontynentalna ze względu na igrzyska olimpijskie odbywa się w wyjątkowej formule - turniejowej. W następnych latach będzie rozgrywana tak jak było poprzednio, mecz i rewanż u siebie oraz na wyjeździe z danym przeciwnikiem. Jedna z takich tur odbywać się będzie w krakowskiej hali. Jesteśmy w trakcie negocjacji w sprawie pozostałych spotkań w Polsce" - powiedział prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke.

 

Dodał, że dalej nie zostały wybrane miasta, w których odbędą się mecze przyszłorocznych mistrzostw Europy siatkarzy. W "grze" o ich organizację jest też Kraków.

 

„Nie jest tajemnicą, że w Polskim Związku Piłki Siatkowej niedługo będą wybory. Na 7 i 8 czerwca zaplanowany jest zjazd. Zostaną na nim wyłonione nowe władze. Stary zarząd nie chce podejmować decyzji. Zostawiamy ten wybór nowych władzom, które zapewne stosowne kroki podejmą do końca czerwca” – wyjaśnił szef PZPS.

 

Potwierdził, że nie ma zamiaru ubiegać się ponownie o wybór na stanowiska prezesa. W dniach 17-19 maja w stolicy Małopolski zostanie rozegrany inny międzynarodowy turniej siatkarzy, 14. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera. Polacy zmierzą się w nim z Bułgarami, Belgami i Serbami.

 

To będzie ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed wylotem do Tokio na turniej kwalifikacyjny do tegorocznych igrzysk olimpijskich.

 

Pierwszy memoriał legendarnego trenera rozegrany został w 2003 roku w Olsztynie. Później siatkarze występowali m.in. w Łodzi, Bydgoszczy, Katowicach, Zielonej Górze i Krakowie, a ostatnio w Toruniu. Sześciokrotnie zwyciężyli biało-czerwoni (w tym w 2015 roku), po dwa razy Holendrzy i Rosjanie, a po jednym triumfie mają w dorobku zespoły Niemiec, Włoch i Brazylii.

 

W stolicy Małopolski w 2014 roku najlepsi byli rosyjscy siatkarze, zaś biało-czerwoni zajęli drugie miejsce.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze