Puzio o krok od Red Bull X-Fighters. Polak czeka na wsparcie!

Moto
Puzio o krok od Red Bull X-Fighters. Polak czeka na wsparcie!
fot. PAP

24 czerwca najlepsi na świecie zawodnicy FMX ponownie zgromadzą się na historycznej arenie Plaza de Toros de Las Ventas w Madrycie, aby rozegrać spektakularną i jedyną w tym roku rywalizację spod znaku Red Bull X-Fighters. Po raz pierwszy w historii Polak – Artur Puzio – ma szansę wystartować w zawodach.

W Red Bull X-Fighters 2016 wystartuje dwóch „Novilleros”, ktorzy mogą zawalczyć o miejsce w zawodach. Pierwszy z nich zostanie wyłoniony w głosowaniu publiczności, drugiego debiutanta wybierze komitet sportowy Red Bull X-Fighters.

 

W internetowym głosowaniu bierze udział dwójka Polaków:


Artur Puzio - www.redbullxfighters.com/ArturPuzio


Damian Chyła – www.redbullxfighters.com/DamianChyla

 

Termin glosowania na zawodników walczących o start jako Novilleros upływa 13 maja o godzinie 10:00. Pozostali zawodnicy, którzy wystartują w Madrycie to międzynarodowa czołówka dyscypliny: Clinton Moore (Australia), Tom Pagès (Francja), Dany Torres  (Hiszpania), Levi Sherwood (Nowa Zelandia), Maikel Melero (Hiszpania), Rob Adelberg (Australia), Taka Higashino (Japonia), David Rinaldo (Francja), Josh Sheehan (Australia), Adam Jones (USA).

 

Red Bull X-Fighters to najbardziej prestiżowa seria zawodów FMX (freestyle motocross), w ramach której riderzy wykonują przeczące prawom grawitacji triki na motocyklach, wzbijając się jednocześnie na wysokość 15 metrów i pokonując w powietrzu dystans dochodzący do 30 metrów.

redbullxfighters.com

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze