1 Liga: Muszkieterów czterech rozbija Stomil

Arka Gdynia pokonała w Olsztynie Stomil 4:0 w meczu 31. kolejki 1 Ligi. Bramki dla gdynian zdobyli Gastón Sangoy, Yannick Kakoko, Marcus da Silva i Rafał Siemaszko. Arka wciąż lideruje ligowej tabeli, Stomil zajmuje natomiast dziewiąte miejsce.

Arka do piątkowego spotkania podchodziła pewna awansu do Ekstraklasy. Drużyna Grzegorza Nicińskiego nie planowała jednak odpuszczać meczu, bo nad morzem wszyscy ostrzyli sobie zęby na utrzymanie pierwszego miejsca w tabeli. Dziewiąty Stomil również zamierzał grać na całego, gospodarze przed własną publicznością chcieli powalczyć o jak najwyższą lokatę w lidze – teoretycznie mieli szansę nawet na czwartą pozycję!

Pierwsza połowa potwierdziła nastawienie obu zespołów. Nie brakowało akcji zarówno z jednej, jak i z drugiej strony, choć momentami dużą przewagę miała Arka. Jej piłkarzom brakowało jednak dokładności, albo świetnie interweniował bramkarz Piotr Skiba – jak w przypadku precyzyjnego strzału Gastóna Sangoya. Najlepszą okazję dla olsztynian miał Tsubasa Nishi, który spudłował w sytuacji sam na sam z Konradem Jałochą.

Po przerwie swoich szans szukał m.in. Yannick Kakoko, ale w 55 min. to Gastón Sangoy – nota bene po podaniu mającego kongijskie korzenie pomocnika – wpadł w pole karne i pewnym strzałem pokonał Skibę. Zaledwie dwie minuty później do siatki golkipera Stomilu trafił sam Kakoko! 26-latek popisał się świetnym strzałem z dwudziestu metrów. Arce wciąż było mało. W 64 min. do piłki dopadł Marcus da Silva, wbiegł w pole karne i z 14 metrów nie dał Skibie szans na interwencję. Po godzinie gry Stomil był na kolanach.

W 82 min. fenomenalną sytuację miał Dariusz Formella, który po podaniu Sangoya stanął oko w oko z bramkarzem Stomilu, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę olsztynian. Znacznie lepiej z podobną sytuacją poradził sobie Rafał Siemaszko, który czwartą bramkę zdobył w 93 min. Podawał – podobnie jak Formelli – Gastón Sangoy. Dzięki pewnemu zwycięstwu Arka wciąż zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Stomil jest dziewiąty.

STOMIL Olsztyn – ARKA Gdynia 0:4 (0:0)

BRAMKI: Sangoy 55, Kakoko 57, Da Silva 64, Siemaszko 90. SĘDZIA: Kiełczewski (Białystok).

Stomil: Skiba – Bucholc, Klepczarek, Wełna, Remisz – Bartkowski, Głowacki, Lech (68. Śledź), Nishi (83. Żwir), Głowacki – Łukasik (63. Trzeciakiewicz).

Arka: Jałocha – Stolc, Marcjanik, Alan, Warcholak – Da Silva (67. Božok), Łukasiewicz, Kakoko (77. Yussuff), Szwoch (71. Siemaszko), Formella – Sangoy.

ŻÓŁTE KARTKI: Głowacki - Łukasiewicz.