Ekstraklasa bez problemów. Wszystkie kluby otrzymały licencję

Piłka nożna
Ekstraklasa bez problemów. Wszystkie kluby otrzymały licencję
fot. PAP

Wszystkie zespoły występujące obecnie w piłkarskiej ekstraklasie otrzymały licencje na kolejny sezon - poinformował w piątek PZPN po obradach Komisji ds. Licencji Klubowych. Nie rozpatrywano wniosków zespołów, które walczą w pierwszej lidze o awans.

"Komisja postanowiła przyznać licencję na grę w rozgrywkach ekstraklasy w sezonie 2016/2017 wszystkim klubom, które złożyły wnioski. Na obecnym etapie wnioski składały kluby grające obecnie w ekstraklasie. Komisja nie rozpatrywała jeszcze wniosków złożonych przez potencjalnych beniaminków. Decyzje dotyczące beniaminków zostaną podjęte najpóźniej do dnia 30 maja 2016" - poinformował w komunikacie Polski Związek Piłki Nożnej.

Jako dodał, odmówiono licencji na występy w rozgrywkach UEFA w sezonie 2016/17 Ruchowi Chorzów. "Przyczyną jest naruszenie wymogów F-03 i F-04 Podręcznika Licencyjnego, czyli zapłata niektórych zobowiązań powstałych przed 31 grudnia 2015 i wymagalnych przed 31 marca 2016 po dniu 31 marca 2016, a także wysoki stan zobowiązań krótkoterminowych, który może wpływać na bieżącą płynność finansową klubu" - uzasadniono w komunikacie.

Na chorzowian nałożono także karę finansową w wysokości 20 tysięcy złotych. Przed ostatnią kolejką ekstraklasy wiadomo już, że "Niebiescy" zajmą ósmą lokatę (w tym sezonie awans do rozgrywek UEFA dają miejsca 1-4).

ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze