"Polski Książę" za zamkniętymi drzwiami

Sporty walki

“Trening, a w szczególności sparing, to dla zawodnika i szkoleniowca rzecz święta. Jedyna szansa, żeby po pierwsze przygotować zawodnika na konkretnego rywala, a po drugie ostatnia szansa, żeby coś zmienić” – mówi Sam Colonna, przygotowujący Andrzeja Fonfarę do walki z Joe Smithem (18 czerwca, Chicago). “Dlatego sparingi robimy przy drzwiach zamkniętych…" - dodał.

“Nie ma czegoś takiego jak nagrywanie sparingów i ich publiczne pokazywanie. To tak, jakbym przed walką poszedł do narożnika Smitha Jr i powiedział do jego trenera: “ Słuchaj jakoś nie wychodziły nam kontry, może powinieneś pójść na całość i atakować” – mówi Colonna. “Nagrywamy oczywiście sparingi dla siebie, jak będzie coś trzeba pokazać na publicznym treningu, to i tak pokażemy to, co chcemy, a nie coś, co będzie na walce. Mam jedną – nową -  zasadę, której będę przestrzegał: nagrasz wideo ze sparingu, pokażesz je publicznie, już nigdy nie wejdziesz na moją salę”.

Sama Colonnę znam prawie ćwierć wieku, zabrzmiało groźnie, ale zgoda na zdjęcia ze sparingów. Indywidualne ćwiczenia Polskiego Księcia (jeszcze) kamerą nagrywać można...

 

Trening Fonfary na worku w załączonym materiale wideo.

 

 

 

 

 

 

 

Przemek Garczarczyk, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze