Prezydent WBC: Sprawiedliwość i zasady fair play to podstawa

Sporty walki
Prezydent WBC: Sprawiedliwość i zasady fair play to podstawa
fot. Polsat Sport

Dziennikarz Dan Rafael poinformował na Twitterze o pozytywnym wyniku badań antydopingowych rosyjskiego pięściarza Aleksandra Powietkina (30-1, 22 KO). Walka Rosjanina z Deontayem Wilderem (36-0, 35 KO) o mistrzostwo świata WBC wagi ciężkiej tym samym stanęła pod znakiem zapytania. Wstępne stanowisko przedstawili już przedstawiciele organizacji WBC.

Informacja o pozytywnym wyniku badań antydopingowych Rosjanina i obecności meldonium w jego organizmie zszokowała świat, choć nie wszyscy są nią zaskoczeni. Jestem naprawdę rozczarowany, zawiedziony i zły, ale kompletnie nie jestem zaskoczony - powiedział promotor Wildera, Lou DiBella.

Media na całym świecie spekulują o możliwości odwołania walki o mistrzostwo świata. Przedstawiciele WBC jednak nie wystosowali jeszcze oświadczenia, w którym przedstawili ostateczną decyzję, co do losów pojedynku.

- Priorytetem WBC są, i zawsze będą, bezpieczeństwo, zasady fair play oraz sprawiedliwość. Musimy dążyć do absolutnego bezpieczeństwa pięścarzy i rzetelnej oceny zdarzeń. WBC musi przeprowadzić śledztwo, które dogłębnie zbada całą sprawę. Organizacja WBC postara się jak najszybciej ogłosić wyniki śledztwa oraz poinformuje o krokach, które będą się z tym wiązały - powiedział prezydent WBC, Mauricio Sulaiman.

mt, Polsat Sport, ESPN

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze