Diamentowa Liga w Szanghaju: Transmisja w Polsacie Sport Extra

Lekkoatletyka
Diamentowa Liga w Szanghaju: Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Cyfrasport

Sześcioro Polaków, w tym dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski (AZS AWF Warszawa), wystąpi w sobotę w Szanghaju w drugim w tym sezonie mityngu Diamentowej Ligi. Wystartuje także sztafeta 4x100 m mężczyzn, która walczy o przepustkę na igrzyska. Transmisja w Polsacie Sport Extra.

Majewski w Chinach rozpocznie swój ostatni sezon w karierze. Jak powiedział PAP jest w najlepszej formie od trzech lat. "Ale nie wiem, czy się to przełoży na wynik. Kiedyś po takim okresie przygotowawczym miałbym większe marzenia, teraz mam mniejsze, bo wiem, że znacznie trudniej jest to wszystko przełożyć na wynik. Zupełnie inaczej reaguję na trening i nawet z dobrych przygotowań to wszystko nie wychodzi mi tak dobrze jak kiedyś" - przyznał podopieczny Henryka Olszewskiego.

 

W Szanghaju zmierzy się m.in. z Amerykanami Joe Kovacsem i Ryanem Whitingiem, a także z halowym mistrzem świata z Portland Nowozelandczykiem Tomem Walshem.

 

Aż dwóch reprezentantów Polski wystąpi w konkursie tyczkarzy. Brązowy medalista halowych MŚ Piotr Lisek (OSOT Szczecin) i Robert Sobera (AZS AWF Wrocław). Pierwszy z nich startował już w tym sezonie. Na placu Syntagma w Atenach zajął wynikiem 5,60 drugie miejsce. W Szanghaju obsada będzie bardzo mocna - na starcie staną także rekordzista świata Francuz Renaud Lavillenie, mistrz świata z Pekinu Kanadyjczyk Shawn Barber, Amerykanin Sam Kendricks i Grek Konstantinos Filippidis. By wypełnić wskaźnik PZLA na igrzyska polscy zawodnicy muszą uzyskać 5,70.

 

Sezon rozpocznie Patryk Dobek (SKLA Sopot). Siódmy zawodnik MŚ ma w tym roku wielkie ambicje, jego rekord życiowy wynosi 48,40, czyli jest o zaledwie 0,28 s gorszy od rekordu Polski Marka Plawgi.

 

W Chinach ma wystąpić aż pięciu zawodników z "życiówkami" poniżej 48 s, a wśród nich mistrzowie świata Kenijczyk Nicholas Betterm (2015) i Amerykanin Kerron Clement (2007, 2009). Minimum na igrzyska wynosi 49,40.

 

Na swoim koronnym dystansie 1500 m wystąpi Sofia Ennaoui (MKL Szczecin). Jej pierwszy występ w Diamentowej Lidze - przed tygodniem w Dausze nie należał do najbardziej udanych, zajęła na 800 m dziesiąte miejsce czasem 2.03,85. Teraz będzie chciała się sprawdzić w swojej ulubionej konkurencji.

 

W konkursie oszczepników rywalizować będzie Marcin Krukowski (Warszawianka). Trenujący ze swoim ojcem zawodnik będzie chciał uzyskać 83 m, by zbliżyć się do występu na igrzyska. W Szanghaju będą także Czesi Jakub Vadlejch, który rzucił w tym sezonie już 86,76 i Vitezslav Vesely oraz Egipcjanin Ihab Abdelrahman.

 

Na zakończenie mityngu wystąpią sztafety 4x100 m mężczyzn, a wśród nich także Polacy, którzy do Chin polecieli w składzie: Krzysztof Grześkowiak, Kamil Kryński, Dariusz Kuć, Adam Pawłowski i Przemysław Słowikowski. Wcześniej pobiegną także indywidualnie w jednym z biegów B.

 

Transmisja mityngu Diamentowej Ligi w Szanghau w Polsacie Sport Extra. Początek o godzinie 13:00. Komentują Przemysław Iwańczyk i Artur Partyka.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze