FC Barcelona mistrzem Hiszpanii! Suarez rozstrzelał Granadę

FC Barcelona wygrała z Granadą 3:0 i po raz 24. zdobyła mistrzostwo Hiszpanii. Katalończyków do końca gonił Real Madryt. W ostatecznym rozrachunku "Królewscy" stracili do "Blaugrany" jeden punkt. Wszystkie trzy gole dla "Dumy Katalonii" strzelił Luis Suarez, który z 40 trafieniami został królem strzelców Primera Division. Na dodatek "El Pistolero" ma również najwięcej asyst w lidze. To trzeci w historii najlepszy snajper ligi pochodzący z Urugwaju.

Na spotkanie do Granady Katalończycy jechali jako faworyt, ale również z presją jaka ciążyła na ekipie Luisa Enrique. Barcelona aby zdobyć mistrzostwo musiała wygrać i nie patrzyć się na rezultat meczu Realu Madryt. Szkoleniowiec "Blaugrany" miał do dyspozycji wszystkich swoich najlepszych zawodników.

Od początku wiadomo było, że to piłkarze z Barcelony będą stroną dominującą. Goście stwarzali szansę za szansą i kwestuią czasu było kiedy rozwiążą worek z bramkami. Wynik otworzył nie kto inny a Suarez, który wykorzystał podanie Jordiego Alby. Przewaga Katalończyków nie podlegała dyskusji. W 38. Minucie Urugwajczyk po raz drugi ukuł Granadę. Tym razem asystował mu drugi boczny obrońca Dani Alves. Był to już 39 gol Suareza w tym sezonie Primera Division.

Barcelona atakowała, z rzutów wolnych próbował Leo Messi, ale świetnie w bramce spisywał się Andrés Fernández. W drugiej połowie wyraźnie siadło tempo spotkania. Katalończycy chcieli dowieźć rezultat do końca najmniejszym nakładem sił.  Wynik ustalił Suarez, strzelając czterdziestego gola w sezonie. Barcelona zdobyła 24. mistrzostwo Hiszpanii w swojej historii!

Granada - FC Barcelona 0:3 (0:2)

Bramki: Suarez 22, 38, 86

W innym spotkaniu Real Madryt pokonał Deportivo La Coruna 2:0 jednak na zdobycie mistrzostwa to było za mało. ”Królewscy” do Barcelony stracili tylko punkt.

Deportivo La Coruna – Real Madryt 0:2 (0:2)

Bramki: Ronaldo 7, 26