FEN 12: Golonkiewicz poznał rywala!

Sporty walki
FEN 12: Golonkiewicz poznał rywala!
fot. FEN

Ostatnia zagadka zestawień MMA na gali FEN 12 Feel the Force, nad którą głowiło się wielu fanów została dziś rozwiązana, bowiem organizacja Fight Exclusive Night na rywala Adama Golonkiewicza z Next Level BJJ Opole wyznaczyła mieszkającego we Włoszech Albańczyka Elio Caiaffa. Staną oni naprzeciw siebie już w piątek, 20 maja, w Hali Stulecia, we Wrocławiu. Pojedynek zakontraktowany został w kategorii lekkiej do 70 kg.

25-letni Adam Golonkiewicz wystąpi po raz trzeci na arenie FEN. „Do trzech razy sztuka” – mówi stare polskie przysłowie. Widowiskowo i twardo walczący Opolanin, stanie przed szansą na pierwsze zwycięstwo. Golonkiewicz w debiucie na FEN 9 stworzył wraz z Romanem Szymańskim niesamowite widowisko uznawane za Najlepszą Walkę Roku 2015. Nieco zmęczony „Rodrigo”- jak brzmi przydomek wychowanka Damiana Grabowskiego, chciał szybko powetować sobie punktową porażkę z późniejszym mistrzem wagi lekkiej FEN, którym został Szymański, i niestety uległ Jackowi Kreftowi na gali FEN 10. Pomny tych błędów deklaruje teraz stuprocentową dyspozycję i wolę zwycięstwa. Adam w zawodowej karierze wygrał 10 pojedynków i 9 przegrał.

 

Nie będzie to łatwe bowiem 21-letni Albańczyk, Elio Caiaffa to prawdziwa „tabula rasa” Mieszanych Sztuk Walki. Nieznany w Polsce zawodnik mieszka we włoskim Bari i trenuje w Gentelman Gym powiązanym z Team Wing Chun Reaserch Associattion, a jego trenerem jest doświadczony Paolo Girone. Caiffa ma dwa lata doświadczeń w walkach i wygrał 3 pojedynki, nie zaznając goryczy porażki. Poza walkami ma szerokie zainteresowania i studiuje medycynę. Jego wzorem jest tymczasowy mistrz UFC w kategorii półciężkiej Jon Jones, a on sam zaczynał od chińskiego Wing Chun.

Długo szukaliśmy rywala dla Adama. Większość rywali odmawiała walki z nim, doceniając jego klasę. Dlatego sięgnęliśmy, aż włoskiego rynku MMA. Rekord Golonkiewicza nie oddaje jego możliwości. Te dwie porażki zostały poniesione z bardzo silnymi rywalami i uznaliśmy, że warto dać mu jeszcze jedną szansę, bo pokazał serce w trudnych starciach i jest wciąż rozwijającym się zawodnikiem. Albańczyk jest silny. Jego trener wie co mówi, a nam zależy na pozyskiwaniu świetnych zawodników z tamtego kierunku. Włoch Alessio Di Chiricio po świetnej walce u nas na FEN 9 trafił do UFC. Czy to wymaga rekomendacji i wyjaśnienia? – zapytał retorycznie prezes Paweł Jóźwiak, który w tym pojedynku wietrzy jedną z najlepszych walk jakie mogą obejrzeć kibice sztuk walki w magicznym dla FEN Wrocławiu.

Bilety na galę FEN 12 Feel the Force są dostępne w sprzedaży online na stronach eventim.pl i kupbiet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych sieci.

jb, FEN

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze