25-letni Adam Golonkiewicz wystąpi po raz trzeci na arenie FEN. „Do trzech razy sztuka” – mówi stare polskie przysłowie. Widowiskowo i twardo walczący Opolanin, stanie przed szansą na pierwsze zwycięstwo. Golonkiewicz w debiucie na FEN 9 stworzył wraz z Romanem Szymańskim niesamowite widowisko uznawane za Najlepszą Walkę Roku 2015. Nieco zmęczony „Rodrigo”- jak brzmi przydomek wychowanka Damiana Grabowskiego, chciał szybko powetować sobie punktową porażkę z późniejszym mistrzem wagi lekkiej FEN, którym został Szymański, i niestety uległ Jackowi Kreftowi na gali FEN 10. Pomny tych błędów deklaruje teraz stuprocentową dyspozycję i wolę zwycięstwa. Adam w zawodowej karierze wygrał 10 pojedynków i 9 przegrał.

 

Nie będzie to łatwe bowiem 21-letni Albańczyk, Elio Caiaffa to prawdziwa „tabula rasa” Mieszanych Sztuk Walki. Nieznany w Polsce zawodnik mieszka we włoskim Bari i trenuje w Gentelman Gym powiązanym z Team Wing Chun Reaserch Associattion, a jego trenerem jest doświadczony Paolo Girone. Caiffa ma dwa lata doświadczeń w walkach i wygrał 3 pojedynki, nie zaznając goryczy porażki. Poza walkami ma szerokie zainteresowania i studiuje medycynę. Jego wzorem jest tymczasowy mistrz UFC w kategorii półciężkiej Jon Jones, a on sam zaczynał od chińskiego Wing Chun.

Długo szukaliśmy rywala dla Adama. Większość rywali odmawiała walki z nim, doceniając jego klasę. Dlatego sięgnęliśmy, aż włoskiego rynku MMA. Rekord Golonkiewicza nie oddaje jego możliwości. Te dwie porażki zostały poniesione z bardzo silnymi rywalami i uznaliśmy, że warto dać mu jeszcze jedną szansę, bo pokazał serce w trudnych starciach i jest wciąż rozwijającym się zawodnikiem. Albańczyk jest silny. Jego trener wie co mówi, a nam zależy na pozyskiwaniu świetnych zawodników z tamtego kierunku. Włoch Alessio Di Chiricio po świetnej walce u nas na FEN 9 trafił do UFC. Czy to wymaga rekomendacji i wyjaśnienia? – zapytał retorycznie prezes Paweł Jóźwiak, który w tym pojedynku wietrzy jedną z najlepszych walk jakie mogą obejrzeć kibice sztuk walki w magicznym dla FEN Wrocławiu.

Bilety na galę FEN 12 Feel the Force są dostępne w sprzedaży online na stronach eventim.pl i kupbiet.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży tych sieci.