Ewa Brodnicka miała spotkać się z Anitą Torti na kwietniowej gali Polsat Boxing Night. Polka miała po raz pierwszy bronić tytułu mistrzyni Europy, która zdobyła po zwycięstwie z Elfi Philips na gali w Łomiankach, lecz na jej drodze stanęła kontuzja kolana. - Okazało się, że doznałam kontuzji kolana, która wykluczyła mnie z pojedynku. Bardzo przepraszam was, że zawiodłam. Wypłakałam się już. Dziękuję, że chcieliście mnie wesprzeć - mówiła tuż po tym, jak pojedynek został odwołany.

Torti - kiedy dowiedziała się o urazie Brodnickiej - miała propozycję boksowania z Ewą Piątkowską lub Saszą Sidorenko, lecz jej obóz po przestudiowaniu zdolności obu pięściarek zakończył negocjacje. Włoszka powiedziała później, że interesuje ją tylko walka o pas. Po trzech miesiącach wydaje się, że dostanie to, czego chce, gdyż Mariusz Grabowski - promotor "Cleo" - stwierdził w studiu Polsatu Sport, że do walki Brodnicka - Torti dojdzie już w listopadzie na gali Polsat Boxing Night.
Mamy już podpisaną umowę na walkę Brodnicka - Torti, która odbędzie się najprawdopodobniej na Polsat Boxing Night 5 listopada. Przetrzymaliśmy Włoszkę, żeby doprowadzić do starcia, które miało odbyć się podczas ostatniej edycji PBN. Możemy praktycznie potwierdzić to zestawienie - powiedział.