Hat-trick Teodorczyka! Tak odpowiedział na brak powołania

Łukasz Teodorczyk, który został pominięty przez Adama Nawałkę przy ustalaniu szerokiej kadry na Euro 2016, zdobył trzy bramki, a jego Dynamo Kijów wygrało w ostatniej kolejce z Metalistem Charków 4:1. Polak w ciągu 60 minut strzelił więcej goli niż przez cały sezon w lidze ukraińskiej.

Teodorczyk zaczął strzelanie w 7. minucie, a po chwili miał już na koncie dwie bramki. Trzecie trafienie zaliczył w 67. minucie. Po przerwie na trybunach doszło do zamieszek, ale sytuacja została opanowana. Ostatecznie Dynamo wygrało 4:1. Piłkarze z Kijowa już wcześniej zapewnili sobie mistrzostwo Ukrainy. Z możliwych 78 punktów zdobyli 70.

Przypomnijmy, że Teodorczyk nie znalazł się w szerokiej kadrze Polski na zbliżające się mistrzostwa Europy we Francji. Piłkarz Dynama Kijów przegrał rywalizację z Robertem Lewandowskim, Arkadiuszem Milikiem, Arturem Sobiechem oraz Mariuszem Stępińskim.

W tym sezonie Polak rozegrał 11 spotkań w lidze ukraińskiej. W pierwszym składzie zaczynał czterokrotnie i strzelił pięć goli.

Metalist Charków - Dynamo Kijów 1:4 (0:2)

Bramki: Napołow 90+4 - Teodorczyk 7, 8, 67, Husiew 90+6