Ligue1: PSG supermistrzem, Grosicki zagrał od początku

Mistrzem Francji został Paris Saint-Germain, natomiast wicemistrzem - Olympique Lyon. Szeregi klubów Ligue 1 opuściły: Reims, GFC Ajaccio i Troyes. W ostatniej kolejce 67 minut rozegrał Polak Kamil Grosicki.

Paris Saint-Germain i Olympique Lyon zagrają w fazie grupowej Ligi Mistrzów. W eliminacjach Champions League wystartuje natomiast AS Monaco. W kwalifikacjach Ligi Europy miejsce wywalczyły sobie Nice i Lille.

W ostatniej kolejce czempioni z Paryża rozbili klub polskiego biznesmena Waldemar Kita FC Nantes 4:0. Sam triumf PSG to nic szczególnego, wszak w tym sezonie było to już ich trzydzieste zwycięstwo. Wyjątkowym wydarzeniem był natomiast ostatni występ w barwach paryskiego klubu Zlatana Ibrahimovicia, który ze stolicą Francji pożegnał się z wielkim stylu - zdobywając dwie bramki, a także koronę króla strzelców Ligue 1.

W sobotę wystąpił również Kamil Grosicki. W przegranym 1:2 meczu z Bastią reprezentant Polski wyszedł na murawę od pierwszej minuty i spędził na niej 67. minucie, gdy zmienił go Kermit Erasmus. Rennes zakończyło sezon na ósmej pozycji.

Szeregi klubów Ligue 1 opuściły Reims, GFC Ajaccio i Troyes.