Medyk Konin obronił tytuł

Piłka nożna
Medyk Konin obronił tytuł
fot. Cyfrasport

Piłkarki nożne Medyka Konin po sobotniej wyjazdowej wygranej z Zagłębiem Lubin 5:0 (2:0) zapewniły sobie trzecie z rzędu mistrzostwo Polski na cztery kolejki przed końcem sezonu.

To było spotkanie pierwszej kolejki rundy finałowej.

 

Wcześniej zespół trenera Romana Jaszczaka w 22 kolejkach sezonu zasadniczego wygrał 19 meczów, dwa zremisował i przegrał jeden - walkowerem z AZS PWSZ Wałbrzych. Na boisku było 4:0 dla Medyka, przeciwnik wniósł protest w związku z udziałem nieuprawnionej zawodniczki, a PZPN orzekł walkower na rzecz ekipy z Wałbrzycha.

 

Po 22 kolejkach nastąpił podział na grupę mistrzowską i spadkową. W obu zostanie rozegranych pięć dodatkowych kolejek - systemem "każdy z każdym", podobnie jak w ekstraklasie piłkarzy, tyle, że bez dzielenia punktów. Takie rozwiązanie zastosowano po raz pierwszy w historii. Z elitą pożegnają się dwie ostatnie drużyny.

 

Rok wcześniej piłkarki z Konina obroniły mistrzostwo Polski, wyprzedzając na finiszu Zagłębie Lubin lepszym bilansem w meczach bezpośrednich. Brąz wywalczył Górnik Łęczna.

 

"Medyczki" mają szanse na dublet. W finale Pucharu Polski, który zostanie rozegrany 26 maja we Włocławku, zagrają z Górnikiem Łęczna w finale Pucharu Polski. Transmisja meczu w Polsacie Sport.

MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze