MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka ręczna

Po dwóch spotkaniach w Szczecinie rywalizacja finałowa w PGNiG Superlidze kobiet: MKS Selgros - Pogoń Baltica, przenosi się do Lublina. Która z drużyn odniesie zwycięstwo numer dwa i znacznie przybliży się do tytułu mistrzowskiego? Transmisja meczu MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin w Polsacie Sport.

MKS Selgros Lublin i Pogoń Baltica Szczecin w tym sezonie mierzyły się już czterokrotnie. Szczecinianki, które w fazie zasadniczej rozgrywek zajęły pierwsze miejsce, dwukrotnie ograły wtedy aktualne mistrzynie Polski, wywożąc między innymi cenne zwycięstwo z Koziego Grodu. Tydzień temu, w pierwszych dwóch meczach rywalizacji finałowej piłkarki ręczne z Lublina poprawiły jednak statystykę spotkań z Pogonią, którą ograły już w pierwszym starciu o złoto 25:22.

W drugim meczu podopieczne Sabiny Włodek nie miały już tyle szczęścia. Już na samym początku gospodynie ze Szczecina odskoczyły rywalkom na bezpieczną odległość i praktycznie przez 60 minut kontrolowały przebieg spotkania zakończonego ostatecznie pogromem 29:17. Szczecińskim kibicom humory popsuć mogła jednak kontuzja niesamowitej Brazylijki Moniky Bancilon, która w ostatnich trzech pojedynkach była, obok Adrianny Płaczek, liderką Pogoni.

Jeśli Bancilon wyjdzie w sobotnie popołudnie na parkiet, szanse szczecinianek na pierwsze od 25 lat złoto mistrzostw Polski będą niewyobrażalnie większe. Zawodniczki gości muszą jednak uważać przede wszystkim na szybkie skrzydłowe Selgrosu: Agnieszkę Kocelę i Jessicę Quintino, które znakomicie biegają do kontrataku. W ten sposób lublinianki rozbiły między innymi w półfinale Start Elbląg. Czy to zapewni im także dziewiętnaste w historii mistrzostwo Polski?

Stan rywalizacji finałowej - 1:1

1. mecz - 25:22 dla MKS-u Selgros Lublin
2. mecz - 29:17 dla Pogoni Baltica Szczecin
3. mecz - 14.05.2016, godz. 15:00 (Hala Globus w Lublinie)
4. mecz - 15.05.2016, godz. 15:00 (Hala Globus w Lublinie)
ew. 5. mecz - 18.05.2016, godz. 20:00 (Azoty Arena w Szczecinie)

Transmisja meczu MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin w Polsacie Sport. Początek o 15:00. Spotkanie skomentują Szymon Rojek i Wojciech Nowiński.

Paweł Ślęzak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie