Napoli w Lidze Mistrzów, Roma w eliminacjach! Rekord Higuaina

Napoli pokonało Frosinone 4:0 i utrzymało pozycję wicelidera Serie A. Hat-trickiem popisał się Gonzalo Higuain, który zdobył najwięcej bramek w historii ligi włoskiej w jednym sezonie. Piłkarze z Neapolu zagrają w przyszłym sezonie w Lidze Mistrzów. Zawodnicy AS Roma będą o te rozgrywki walczyli eliminacjach. Mimo zwycięstwa nad Milanem i serii siedemnastu spotkań bez porażki, podopieczni Luciano Spallettiego zajęli trzecie miejsce.

Roma, aby nie musieć walczyć o Ligę Mistrzów w barażach, musiała wygrać z Milanem i liczyć na potknięcie Napoli w meczu z Frosinone. Zadanie było ciężkie, ale przypomnijmy, że piłkarze z Rzymu mieli fantastyczną serię w Serie A. Szesnaście kolejnych meczów bez porażki, w tym trzynaście zwycięstw mówiło samo za siebie.

Romazaczęła spokojnie, ale z minuty na minutę rozwijała skrzydła. W 19. minucie sytuację sam na sam z Gianluigim Donnarummą wykorzystał Mohamed Salah. ”Giallorossi” grali bardzo dobrze i kolejne gole były kwestią czasu. W drugiej połowie podwyższył Stephan El Shaarawy. Milan nie był w stanie odgryźć się rywalom. Gola na 3:0 zdobył Emerson, a wynik ustalił Carlos Bacca. Jak zawsze całe spotkanie w barwach Romy rozegrał Wojciech Szczęsny. Polak zanotował kilka dobrych interwencji.

AC Milan - AS Roma 1:3 (0:1)

Bramki: Bacca 87 - Salah 19, Shaarawy 59, Emerson 82

Napoli, aby być pewne gry w Lidze Mistrzów, musiało wygrać na własnym stadionie z Frosinone. Goście nie walczyli już o nic i w przyszłym sezonie zobaczymy ich w Serie B. Ponadto od 13. minuty podopieczni Roberto Stellone musieli sobie radzić w dziesiątkę po tym, jak czerwoną kartkę otrzymał Mirko Gori.

Niemalże całą pierwszą połowę goście dzielnie się bronili, jednak w samej końcówce wynik otworzył Marek Hamsik. Tuż po przerwie trzykrotnie podwyższył Higuain, dla którego były to trafienia numer 34, 35 oraz 36 w tym sezonie ligi włoskiej. Nikt nigdy nie zdobył tylu bramek w jednym sezonie Serie A.

Napoli – Frosinone 4:0 (1:0)

Bramki: Hamsik 44, Higuain 52, 62, 71

W trzecim wieczornym spotkaniu Sassuolo podejmowało Inter Mediolan. Gospodarze szybko wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Kontaktową bramkę zdobył Rodrigo Palacio, ale jeszcze przed przerwą drugiego gola tego wieczora strzelił Matteo Politano. W drugiej połowie bramki nie padły.

Sassuolo – Inter Mediolan 3:1 (3:1)

Bramki: Politano 6, 39 Pellegrini 26 – Palacio 31

W rozgrywanym wczesniej meczu Juventus Turyn rozbił Sampdorię Genua 5:0. Dwie bramki zdobył Paolo Dybala, który został drugim po Higuainie strzelem ligi. "Bianconeri" już wcześniej zapewnili sobie zwycięstwo w lidze.

Juventus Turyn - sampdoria Genua 5:0 (3:0)

Bramki: Evra 5, Dybala 15-karny, 37, Chiellini 77, Bonucci 85