Vive Tauron Kielce mistrzem Polski!

Piłka ręczna

Vive Tauron Kielce pokonało na wyjeździe Orlen Wisłę Płock 27:25 w trzecim meczu finałowej rywalizacji w PGNiG Superlidze mężczyzn. Oznacza to, że kielczanie po raz piąty z rzędu zostali mistrzem Polski!

Piłkarze ręczni Vive Tauron Kielce pewnie wygrali dwa pierwsze mecze na własnej hali i chcieli przesądzić o piątym mistrzostwie kraju już w sobotę. Orlen Wisła Płock nie zamierzała jednak składać broni i opromieniona powrotem do zdrowia Adama Wiśniewskiego oraz Dmitrija Żytnikowa zapowiadała walkę. Początek starcia był jednak mocno rozczarowujący...

Mnóstwo było niedokładności, błędów, przepychanek. Brakowało z kolei składnych akcji i przede wszystkim bramek. Dość powiedzieć, że po kwadransie na tablicy widniał wynik... 1:2. Trzy trafienia to zdecydowanie za mało jak na takie drużyny, nawet gdy oczywiście stwierdzimy, że tacy bramkarze jak Corrales czy Szmal są z najwyższej półki.

Później jednak obie drużyny się poprawiły i w końcu oglądaliśmy mecz godny finału. Więcej do powiedzenia mieli goście, którzy utrzymywali trzybramkowe prowadzenie. Pod koniec pierwszych trzydziestu minut doszło do nietypowej sytuacji, kiedy to Karol Bielecki wykonywał rzut karny i trafił piłką prosto w twarz Marcina Wicharego. Sędzia uznał, że był to efekt zamierzony i usunął go z boiska!

Nie przeszkadzało to Vive w kontrolowaniu przebiegu spotkania. Cały czas były to dwie, trzy bramki przewagi, a gospodarze nie mogli wyrównać. W międzyczasie Michał Jurecki rzucił swoją 1000. bramką w Superlidze i wydawało się, że nic ine jest w stanie odebrać kolejnego triumfu kielczanom. Wtedy jednak do głosu doszli Żytnikow i spółka, którzy w ostatnich minutach zaliczyli imponującą serię i nawet prowadzili  24:23! W końcówce nie wytrzymali jednak ciśnienia i przegrali 25:27.

Vive Tauron Kielce po raz piąty z rzędu mistrzem Polski!

Orlen Wisła Płock - Vive Tauron Kielce 25:27 (8:10)

Stan rywalizacji: 0:3. Vive zostało mistrzem Polski.