PGNiG Superliga: Podrażniony MKS Selgros rozgromił Pogoń Baltikę

Piłka ręczna

W trzecim meczu finałowym play-off MKS Selgros Lublin pokonały we własnej hali 30:23 (17:10) Pogoń Baltikę Szczecin. Podopieczne Sabiny Włodek wyszły na prowadzenie 2:1 w finałowej rywalizacji.

Mistrzynie Polski po gładkim zwycięstwie w pierwszym spotkaniu miały błyskawicznie zmierzać w kierunku obrony tytułu. W rewanżu zawodniczki szczecińskiej Pogoni postawiły niezwykle trudne warunki i zdołały zatrzymać podopieczne Sabiny Włodek, które zdobyły tylko 17 bramek. Przed trzecim meczem faworytkami była drużyna MKS-u, ale przyjezdne zapowiadały raz jeszcze sprawienie niespodzianki.

Obie drużyny na rozpoczęcie spotkania musiały poczekać dobrych kilka minut, a wszystko za sprawą… serpentyn! Kibice MKS-u nie wytrzymali napięcia i już przed pierwszym gwizdkiem postanowili aktywnie wspierać swoją drużynę. Zachowanie fanów, jak się później okazało, przyniosło tylko pozytywne skutki.

Na własnym parkiecie podrażnione lublinianki zaprezentowały formę z pierwszego spotkania. Zawodniczki prowadzone przez Sabinę Włodek błyskawicznie wyszły na prowadzenie. Świetnie w szeregach gospodarzy spisywała się Marta Gęga, która już w 6. minucie miała na swoim koncie aż trzy trafienia. Lublinianki grały skutecznie zarówno w ofensywie jak i defensywie i do przerwy na prowadziły aż 17:10.

W drugiej odsłonie przyjezdne nie zdołały odwrócić losów spotkania. Gospodynie nie grały perfekcyjnie i zdarzyły im się błędy, ale zawodniczki Pogoni nie potrafiły wykorzystać swoich szans. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania po trafieniu Honoraty Syncerz na tablicy wyników widniała dziesięciobramkowa różnica, a ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 30:23 dla MKS-u Selgros.

Kolejne finałowe spotkanie odbędzie się już w niedzielę o godzinie 15:00 i wydaje się, że może być to ostatnie spotkanie sezonu PGNIG Superligi kobiet. Stan rywalizacji do trzech zwycięstw 2:1 dla MKS Selgros.

MKS Selgros Lublin - Pogoń Baltica Szczecin 30:23 (17:10)

MKS Selgros Lublin: Dżukiewa, Gawlik - Bijan, Quintino 4, Kocela 3, Rola 1, Gęga 5, Repelewska 5, Drabik 3, Migdaliowa 5, Skrzyniarz 2, Charzyńska, Szarawaga 1, Syncerz 1

Pogoń Baltica Szczecin: Płaczek, Wierzbicka - Bancilon 3, Sabała 4, Noga 2, Szczecina, Cebula 1, Głowińska 1, Costa, Królikowska 2, Masna, Zimny 2, Koprowska 1, Zawistowska, Kochaniak 2, Jaszczuk 5