Serie B: Gol Salamona i czerwona kartka Kupisza

Bartosz Salamon i Tomasz Kupisz będą w zupełnie odmiennych humorach po meczach swoich drużyn w 41. kolejce Serie B. Obrońca Cagliari Calcio strzelił gola, natomiast pomocnik Brescii Calcio obejrzał czerwoną kartkę.

Salamon rozegrał 90 minut i otworzył wynik w meczu z Salernitaną Calcio. Jego drużyna, która wywalczyła już awans do Serie A, wygrała 3:0. Dla reprezentanta Polski był to drugi gol w tym sezonie.

Cagliari Calcio - Salernitana Calcio 3:0 (0:0)

Bramki: Bartosz Salamon 57, Niccolo Giannetti 75, Marco Sau 80

Kupisz rozpoczął mecz w podstawowym składzie, jednak wytrwał na boisku tylko 36 minut. Polak podobno obraził sędziego, dlatego ten pokazał mu czerwoną kartkę. Miał bowiem pretensje o podyktowanie faulu.

Brescia Calcio - FC Bari 2:3 (1:2)

Bramki: Leonardo Morosini 31, Carlos Embalo 83 - Alessandro Rosina 15, 90 (k), George Puscas 23

Czerwona kartka: Kupisz (38, Brescia Calcio)