TBL: Rosa Radom doprowadziła do wyrównania!

Rosa Radom wzięła rewanż za pierwszy mecz i pokonała we własnej hali Anwil Włocławek 82:65. Spotkanie przez pierwsze trzy kwarty było niezwykle zacięte, a jego losy rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej odsłonie meczu. Trzecie starcie półfinałowe odbędzie się we Włocławku.

Po pierwszym meczu w Radomiu bliżej awansu do finału byli koszykarze Anwilu.  Zacięty mecz zapowiadał emocje w kolejnych starciach.

Radomianie zaczęli od 4:0 i przez pierwszą kwartę utrzymywali prowadzenie. Dobrze rzucał Robert Witka, ale koszykarze z Włocławka nie dali odjechać gospodarzom. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 35:34 dla Rosy. Mecz był niesamowicie wyrównany podobnie jak pierwsze starcie.

Stykowy rezultat utrzymał się przez trzecią kwartę, a to zapowiadało niesamowite emocje w ostatniej części meczu. Żadna z drużyn nie wygrała kwarty przewagą więcej niż dwóch punktów. To zmieniło się jednak w czwartej odsłonie meczu. Do głosu doszła Rosa, która powiększała przewagę. W ostatniej kwarcie Rosa rozbiła rywali 32:17. Ostatecznie gospodarze wygrali 82:65 i doprowadzili do wyrównania w rywalizacji półfinałowej. Najlepiej rzucającym zawodnikiem spotkania był Michał Sokołowskim, który zdobył 20 punktów.

Trzeci mecz półfinałowy odbędzie się we wtorek. Gospodarzami będą zawodnicy Anwilu Włocławek.

Rosa Radom - Anwil Włocławek 82:65 (18:16, 17:18, 15:14, 32:17)

Rosa Radom: Sokołowski 20, Witka 19, Zajcew 11, Harris 9, Thomas 8, Hajrić 6, Szymkiewicz 5, Adams 2, Bonarek 2

Anwil Włocławek: Dmitriew 17, Tomaszek 11, Andjusić 11, Chyliński 7, Stelmach 5, Skibniewski 5, Jelinek 4, Łączyński 3, Bristol 2