1 liga: Wisła Płock nie wykorzystała szansy na awans do Ekstraklasy

Piłkarze Wisły Płock nie wykorzystali szansy, by w niedzielę zapewnić sobie awans do ekstraklasy. Konieczne do tego było wyjazdowe zwycięstwo nad Chrobrym Głogów, tymczasem wicelider 1 ligi przegrał 0:2.

Gole dla gospodarzy uzyskali w drugiej połowie Maciej Górski i Haitańczyk Kevin Lafrance. Wisła grała już w tym momencie w dziesiątkę, gdyż czerwoną kartką w 37. minucie został ukarany Damian Piotrowski.

Po tej porażce płocczanie - trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek - mają siedem punktów przewagi nad zajmującym trzecią pozycję Zawiszą. Bydgoszczanie w sobotę dość niespodziewanie przegrali u siebie z walczącymi o utrzymanie Wigrami Suwałki 1:2.

Wiele wyjaśni się w najbliższy piątek, kiedy w Płocku Wisła podejmie Zawiszę. Remis zapewni jej powrót do krajowej elity.

Taki sukces już wcześniej osiągnęła Arka, ale lider z Gdyni nie zwalnia tempa. Drużyna, która ostatniej porażki doznała prawie siedem miesięcy temu, pokonała w piątek na wyjeździe Stomil Olsztyn 4:0. Co ciekawe, to właśnie ten zespół jako ostatni pokonał w lidze Arkę 23 października.

Ważne zwycięstwo odniosła w niedzielę Pogoń Siedlce. W pojedynku dwóch zespołów walczących o utrzymanie pokonała Rozwój Katowice 2:0, a wynik ustalono już w 18. minucie.

Pogoń opuściła strefę spadkową m.in. kosztem GKS Bełchatów, który w Nowym Sączu przegrał z Sandecją 0:2 po dwóch trafieniach Arkadiusza Aleksandra. Zespół z woj. łódzkiego może zanotować drugi kolejny spadek, bo jeszcze przed rokiem występował w ekstraklasie.

W wiosennej części 1. ligi nie bierze udziału Dolcan Ząbki. Zespół, który zajmował szóste miejsce przed zimową przerwą, po wycofaniu się z rozgrywek został przesunięty na ostatnią pozycję. W 31. kolejce zwycięstwo walkowerem otrzymał GKS Katowice.