1 Liga: Wisła Płock wciąż bez awansu

Chrobry Głogów pokonał 2:0 Wisłę Płock w meczu 31. kolejki 1 Ligi. Zwycięskie bramki dla gospodarzy zdobyli Maciej Górski i Kevin Lafrance. Piłkarze Marcina Kaczmarka awans do Ekstraklasy mogą świętować już za pięć dni.

Do niedzielnego popołudnia tylko Arka Gdynia była pewna awansu do Ekstraklasy. W gronie zespołów, które walczyły o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej, liderowała natomiast Wisła Płock. Piłkarze Marcina Kaczmarka byli tuż, tuż awansu, ale do pełni radości potrzebowali jeszcze trzech punktów. Jak się okazało – zwycięstwo w Głogowie nie było formalnością…

Początek spotkania był wyrównany. Wisła nie chciała szarżować, czekając na swoje okazje. Problemy pojawiły się jednak niespodziewanie. W 36 min. z boiska wyleciał Damian Piotrowski, którego arbiter Sebastian Jarzębak ukarał drugą żółtą kartką. A więc przed płocczanami była blisko godzina gry w osłabieniu. Mimo to do końca połowy Chrobremu nie udało się uzyskać znaczącej przewagi. Do szatni oba zespoły schodziły przy stanie 0:0.

Po przerwie natychmiast zaatakowali gospodarze. Już w 35 sekundzie drugiej połowy bramkę dla głogowian zdobył Maciej Górski! Wisła nie odpuszczała, szukała swoich szans, ale jej piłkarzom brakowało skuteczności. Dodatkowo w 60 min. sędzia podyktował rzut karny za faul na Damianie Sędziaku. I choć Seweryn Kiełpin obronił strzał Górskiego, to przy dobitce Kevina Lafrance’a nie miał nic do powiedzenia. Do końca spotkania rezultat spotkania się nie zmienił i świętowanie ewentualnego awansu płocczanie muszą przełożyć co najmniej o pięć dni – 20 maja w Płocku Wisła zagra z Zawiszą Bydgoszcz.

CHROBRY Głogów – WISŁA Płock 2:0 (0:0)

BRAMKI: Górski 46, Lafrance 61. SĘDZIA: Jarzębak (Bytom).

CHROBRY: Janicki – Pisarczuk (77. Długołęcki), Lafrance, Michalec, Hodowany – Sędziak (70. Kościelniak), Machaj (87. Machaj), Drewniak, Gąsior, Szczepaniak – Górski.

WISŁA: Kiełpin – Hiszpański, Szymiński, Sielewski, Stępiński – Reca, Rogalski (74. Drozdowicz), Wlazło, Ilijew (81. Mroziński), Piotrowski – Lebedyński (40. Kun).

ŻÓŁTE KARTKI: Pisarczuk, Drewniak - Piotrowski, Rogalski

CZERWONE KARTKI: Piotrowski