FEN 12: Biszczak zasłabł na treningu! Zastąpi go Wierzbicki!

Sporty walki

Paweł Biszczak ma problemy zdrowotne i nie wystąpi na piątkowej gali FEN 12: Feel The Force. W walce o pierwszy w historii federacji pas w formule K-1 zastąpi go Wojciech Wierzbicki.

Rywalem Biszczaka, który jest jedną z największych gwiazd europejskiego kickboxingu, 20 maja miał być Zakaria Baitar. Polak już raz go pokonał – wygrywając z Belgiem na gali FEN 6, w marcu ubiegłego roku. Do rewanżowego starcia jednak nie dojdzie.

Paweł zasłabł podczas wczorajszego treningu, pojawiły się jakieś zawroty głowy. Natychmiast został przewieziony do szpitala, jednak lekarze wciąż nie wiedzą co mu jest - powiedział w magazynie Puncher właściciel federacji Paweł Jóźwiak.

Na szczęście włodarze organizacji znaleźli szybko godne zastępstwo. Biszczaka, we wrocławskiej Hali Stulecia, zastąpi Wierzbicki. Początkowo Wierzbicki miał na FEN 12 zmierzyć się z Kamilem Jenelem, który ostatecznie zmierzy się z Oskarem Staszczakiem.

Nie zastawiałem się nawet chwili. Każdy zawodnik marzy o takiej szansie. Styl Jenela i Baitara jest podobny, ale Baitar zadaje trochę więcej ciosów. Trzeba będzie zmienić założenia taktyczne, ale czasu już nie ma zbyt wiele, więc trzeba będzie pójść na żywioł - powiedział w Puncherze Wierzbicki.

Stawką pojedynku wciąż pozostaje pas, jednak jego status został zmieniony na tymczasowy. Zwycięzca pojedynku zmierzy się w kolejnym pojedynku z Biszczakiem.

 

Wszystkie wypowiedzi w załączonym materiale wideo.

ko, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie