Piękna akcja MKS-u Kluczbork i gol... Tomasza Swędrowskiego (WIDEO)

Piłka nożna

Tomasz Swędrowski fanom sportu od wielu lat kojarzy się z energicznym komentarzem podczas meczów siatkówki. Niewiele osób wie jednak, że piłkarz o takim samym imieniu i nazwisku gra w barwach pierwszoligowej drużyny piłki nożnej MKS-u Kluczbork. W weekendowym starciu z Drutex-Bytovią 22-latek strzelił swojego pierwszego gola w tym sezonie.

Swędrowski urodził się w Zduńskiej Woli, ale swoją przygodę z piłką rozpoczynał w Warcie Sieradz. Właśnie stamtąd w 2011 roku trafił do MKS-u Kluczbork. Młody pomocnik był kluczową postacią zespołu z Kluczborka w sezonie 2014/2015, gdy drużyna z województwa opolskiego wywalczyła promocję do 1 ligi. Zdobył wtedy 5 bramek dla MKS-u.

W trwającym wciąż sezonie 1 ligi 22-latek nie imponował jednak skutecznością. Do sobotniego meczu w Bytowie ani razu nie trafił do siatki rywali. Przełamanie przyszło dopiero w 74. minucie starcia z Drutex-Bytovią, gdy Swędrowski wykończył bardzo ładną akcję kluczborczan. Niestety dla MKS-u było to tylko trafienie honorowe, a goście ulegli bytowianom 1:2.

MKS zajmuje obecnie 15. miejsce w tabeli 1 ligi i do końca będzie walczył o utrzymanie w tej klasie rozgrywkowej. Do końca sezonu zostały trzy kolejki, ale zespół z Kluczborka ma do rozegrania jedynie dwa mecze: ze Stomilem Olsztyn oraz Chojniczanką. W ostatniej kolejce rywalem MKS-u miał być bowiem Dolcan, ale w związku z wycofaniem się ząbczan z rozgrywek MKS otrzyma trzy punkty, które mogą się okazać bezcenne w walce o pierwszoligowy byt.

Gol Tomasza Swędrowskiego w załączonym materiale wideo.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze