Del Bosque się tłumaczy: Nie wybieram składu na bazie opinii publicznej

Piłka nożna
Del Bosque się tłumaczy: Nie wybieram składu na bazie opinii publicznej
fot. PAP

Vicente Del Bosque dokonał kontrowersyjnych powołań do szerokiej kadry na Euro 2016. Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii pominął między innymi dwóch napastników, Diego Costę i Fernando Torresa. Dziennik AS zapytał szkoleniowca o jego decyzje: "Torres miał tyle samo szans co pozostali. Kadry nie wybieram na bazie opinii publicznej. Jeśli chodzi o Diego, nie chciałem ryzykować jego zdrowia".

Dziennik AS.com spytał Vicente Del Bosque pod kątem każdej z kontrowersji dotyczącej jego powołań.

Diego Costa: Wzięliśmy pod uwagę wszystkie aspekty, jednak zdecydowaliśmy, że nie chcemy powoływać zawodnika, który nie jest w pełni sił. Lucas Vasquez jest w zupełnie innej sytuacji: jest pewny siebie i pokazuje co ma najlepszego.

Fernando Torres: Fernando ma za sobą świetne rozgrywki, jednak był traktowany jak wszyscy inni. Kadry nie wybieram na podstawie opinii publicznej, która "wcisnęła" go do kadry.

Cazorla i Alcacer: Jeśli oni znaleźliby się na liście, dziennikarze pytaliby mnie o innych nieobecnych. Cazorla był poza grą przez pięć miesięcy i mimo, że zdążył w ostatniej chwili, nie chcieliśmy podejmować ryzyka.

Iniesta: Potrzebujemy jego doświadczenia, on daje nam wiarę w sukces.

Kto będzie bramkarzem numer jeden: Casillas lub De Gea. Tę decyzję podejmiemy przed samym turniejem. Jeśli chodzi o bramkarzy, musiałem zadzwonić do Sergio Asenjo i wyjasnić mu, dlaczego musieliśmy z niego zrezygnować, to była bardzo trudna decyzja.

 

ch, Polsat Sport, AS

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze