Heike Beier zostaje w Budowlanych Łódź

Siatkówka
Heike Beier zostaje w Budowlanych Łódź
fot. Cyfrasport

Niemiecka przyjmująca Heike Beier w następnym sezonie ekstraklasy siatkarek nadal będzie reprezentowała barwy Budowlanych Łódź. Reprezentantka swojego kraju we wtorek przedłużyła kontrakt z łódzkim klubem.

Jak poinformował PAP prezes Budowlanych Marcin Chudzik nowa umowa wielokrotnej reprezentantki Niemiec będzie obowiązywała do końca sezonu 2016/17. Dodał, że pozostanie w drużynie doświadczonej zawodniczki było jednym z priorytetów w przebudowie zespołu między rozgrywkami.

 

32-letnia Beier do Budowlanych trafiła przed rokiem po dwóch sezonach spędzonych w BKS Aluprof Bielsko-Biała. W zakończonych w kwietniu rozgrywkach ekstraklasy była liderką łódzkiego zespołu i zdobyła dla niego najwięcej punktów – 322. Teraz miała oferty z kilku klubów z Polski i Europy.

 

W drużynie z Łodzi nie będzie wielu zmian kadrowych. Wcześniej umowy przedłużyły Gabriela Polańska, Sylwia Pycia i Martyna Grajber, a obowiązujące kontrakty mają Julia Twardowska, Ewelina Tobiasz i Aleksandra Gromadowska. Prezes Chudzik chce zatrzymać również czeską rozgrywającą Pavlę Vincourovą.

 

Na razie jedyną nową zawodniczką jest reprezentantka Belgii polskiego pochodzenia – Kaja Grobelna, która na pozycji atakującej zastąpiła Rumunkę Daianę Muresan. Oprócz niej odeszła libero Dorota Medyńska.

 

Wkrótce ma być znana decyzja, czy trenerem pozostanie Jacek Pasiński.

 

W minionym sezonie ekstraklasy siatkarki Budowlanych zajęły 5. miejsce, dzięki czemu wystąpią w europejskich rozgrywkach Pucharu CEV.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze