Kajetanowicz pojedzie w Mikołajkach

Moto
Kajetanowicz pojedzie w Mikołajkach

Mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz wystartuje w tegorocznym Rajdzie Polski (Mikołajki, 30 czerwca-3 lipca), siódmej rundzie mistrzostw świata - poinformował jego zespół. Jak zaznaczył, będzie to debiut pochodzącego z Cieszyna kierowcy w tym cyklu.

Kajetanowicz z pilotem Jarosławem Baranem pojadą Fordem Fiestą R5, tej samej klasy samochodem, którym wygrał Rajd Polski w 2013 roku (wówczas nie był jeszcze rundą ME). Aktualni liderzy ME będą rywalizowali w kategorii WRC2, do przejechania będą mieli 22 szutrowe odcinki specjalne o łącznej długości 317 km.

 

W ubiegłym roku, gdy drugi raz z rzędu byłem na Rajdzie Polski jako kibic i komentator telewizyjny, obiecałem sobie i widzom, że zrobię wszystko, aby stanąć na starcie kolejnej edycji tej imprezy. I udało się. Choć mam już ponad sto startów na koncie, to czuję tremę przed tym rajdem. Oczywiście taką pozytywną, motywującą mnie i cały team do wytężonej pracy i ogromnego wysiłku - powiedział Kajetanowicz.

 

Zaznaczył, że w tym roku najważniejszym celem jest obrona tytułu. "Nasz kalendarz jest napięty jak struna, ale zawsze znajdzie się w nim miejsce na niesamowite emocje, jakie wywołuje start przed rodzimą publicznością" - dodał.

 

Kajetanowicz triumfował w Rajdzie Polski trzykrotnie (2010, 2011, 2013).

 

Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Orlen Team Studio - 13.01

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie