Kapitan odchodzi z Aluprofu

Siatkówka
Kapitan odchodzi z Aluprofu

Kapitan zespołu BKS Aluprof Profi Credit, środkowa Małgorzata Lis odchodzi z bialskiego klubu. Siatkarka postanowiła kontynuować karierę w innym klubie – poinformował we wtorek BKS. Kontrakt z drużyną przedłużyła natomiast libero Mariola Wojtowicz.

Lis, która jest wychowanką Bialskiego Klubu Sportowego i z nim sięgnęła w 2003 roku po mistrzostwo Polski, występowała później m.in. w Muszyniance Muszyna, MKS Dąbrowa Górnicza i PTPS Piła. Ostatnie trzy lata spędziła w macierzystym klubie, będąc kapitanem drużyny. W minionym sezonie w 24 meczach zdobyła 187 pkt. Dwukrotnie została wybrana najlepszą zawodniczką meczu.

 

To już czwarta siatkarka, która opuszcza BKS po zakończeniu sezonu. Z klubem pożegnały się wcześniej argentyńska rozgrywająca Yael Castiglione, słowacka przyjmująca Nikola Radosova oraz czeska atakująca Helena Horka.

 

BKS na razie nie informuje o wzmocnieniach. Prezes Ryszard Bortliczek powiedział jedynie, że rozmowy trwają. Dodał, że w Bielsku-Białej na pewno pozostaną Aleksandra Trojan, Emilian Mucha, Kornelia Moskwa i Aleksandra Pasznik. Kontrakt przedłużyła też Wojtowicz. Zespół nadal trenował będzie Mariusz Wiktorowicz.

 

Bielszczanki w zakończonym sezonie zajęły siódme miejsce.

kir, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze