Ostatnia szansa na Rio. Polki walczą o medale w Kazachstanie

Sporty walki

- Turniej będzie ekstremalnie trudny. Do rozdania będzie tylko 12 paszportów olimpijskich a w każdej z wag będzie ok. 60 zawodniczek - mówi Paweł Pasiak, trener pięściarskiej Kadry Narodowej Seniorek, która w czwartek rozpocznie walkę o medale mistrzostw świata w Astanie.

O kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w Rio walczyć będą zawodniczki startujące w wagach olimpijskich - 51 kg, 60 kg i 75 kg. W reprezentacji Polski będą to Sandra Drabik, Kinga Siwa i Lidia Fidura. Warunkiem wywalczenia kwalifikacji jest awans do strefy medalowej MŚ.

- Mogę powiedzieć, że przez całą moją karierę, przez te 16 lat trenowałam właśnie pod ten turniej - mówi Kinga Siwa.

 

- Czuję się pewnie. Są to ostatnie kwalifiakcje i to sprawia, że psychicznie jest dużo lepiej niż wcześniej - dodaje Sandra Drabik.

 

- Poprzedni turniej - w Turcji, niestety nie powiódł się, ale jadę do Kazachstanu z bojowym nastawieniem. Mam nadzieję, że będę mogła udowodnić, na co mnie stać - kończy Lidia Fidura, brązowa medalistka Igrzysk Europejskich, aktualna wicemistrzyni Polski.

W Astanie o medale MŚ powalczą też mistrzyni Polski Andżelika Grońska (48 kg), brązowa medalistka Igrzysk Europejskich Aneta Rygielska (57 kg) oraz Hanna Solecka (69 kg), młodzieżowa mistrzyni Polski.

- Jadę na mistrzostwa świata z myślą o zdobyciu medalu - mówi Andżelika Grońska.

- Moim celem jest finał mistrzostw świata. Ćwierćfinał to jest minimum ale marzę o złocie - dodaje Hanna Solecka.

Mistrzostwa świata w Astanie odbęda się w dniach 19-28.05.2016 roku.

kir, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze