Tour de Pologne: Dumoulin zapowiada start!

Inne
Tour de Pologne: Dumoulin zapowiada start!
fot. PAP

Tom Dumoulin zapowiedział start w 73. Tour de Pologne - poinformowali we wtorek organizatorzy wyścigu. Znakomity holenderski kolarz ściga się obecnie w Giro d'Italia, w którym wygrał etap jazdy na czas i przez sześć dni jechał w różowej koszulce lidera.

Dumoulin zadeklarował chęć startu w Tour de Pologne i rezygnację z odbywającego się równolegle Tour de France w rozmowie z dziennikarzami portalu cyclingnews.com.

 

- Tour de France to za długi wyścig, jeśli ma się w nogach całe Giro, dlatego prawdopodobnie wybiorę się na dwa obozy wysokogórskie. Jeden przed, a drugi po Tour de Pologne. Na dziś nie ma tematu startu w Wielkiej Pętli – oznajmił Holender.

 

Po tej deklaracji radości nie krył dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang. - Dla nas to powód do satysfakcji. Tour de Pologne jest nie tylko celem samym w sobie, ale przyciąga także wielu kolarzy, którzy chcą przygotować się do igrzysk. Tom Dumoulin to bardzo wartościowy kolarz na wyścigach etapowych, świetny na czasówkach, dobry w górach. Dla kolarzy takich jak on trasa Tour de Pologne wydaje się idealna – dwa długie etapy pagórkowate, dwa bardzo trudne górskie i finałowa jazda na czas w Krakowie – skomentował Lang.

 

Tour de Pologne rozpocznie się 12 lipca w Radzyminie, a zakończy sześć dni później w Krakowie.

jb, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie