Lewandowski piłkarzem ostatniego miesiąca Bundesligi

Piłka nożna
Lewandowski piłkarzem ostatniego miesiąca Bundesligi
fot. PAP/DPA

Robert Lewandowski w dwóch majowych meczach Bundesligi - z FC Ingolstadt i Hannoverem 96 - zdobył trzy bramki. Żaden inny zawodnik nie trafiał do siatki częściej. Tytuł najlepszego piłkarza miesiąca wydaje się więc w pełni uzasadniony.

W maju Lewandowski stał się prawdziwym łowcą nagród. Mistrzostwo Niemiec dla Bayernu, tytuł króla strzelców (30 bramek w 32 meczach), a teraz statuetka dla piłkarza miesiaca. Polak wyprzedził w tej klasyfikacji takich piłkarzy, jak Charles Aranguiz (Bayer 04 Leverkusen) i Papy Djilobodji (Werder Brema).

Tytuł najlepszego piłkarza maja przyznali Lewandowskiemu czytelnicy oficjalnego serwisu Bundesligi. Głosowało w sumie 12 tysięcy osób, z czego na Polaka - aż 46 procent. Drugi Aranguiz zebrał 29 procent głosów, a trzeci Djilobodji - tylko 16.

Przypomnijmy, że Lewandowski, dzięki majowym bramkom, pobił rekord strzelonych goli przez obcokrajowca w jednym sezonie Bundesligi. Polak zdetronizował Holendra Klaasa-Jana Huntelaara, który w sezonie 2011/12 trafił dla Schalke 04 29 razy.

RH, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze