Nowakowski wraca na boisko po wielu miesiącach! (WIDEO)

Siatkówka

Środkowy reprezentacji Polski i Asseco Resovii wreszcie powrócił na boisko po potwornie długiej rehabilitacji! Kontuzja kręgosłupa wykluczyła "Pita" z niemal całych rozgrywek ligowych, jednak zachowawcze leczenie przyniosło pożądany efekt: środkowy w pełni sił wrócił na boisko w meczu reprezentacji Polski z Belgią i już zdobył swoje pierwsze punkty!

Kłopoty Piotra Nowakowskiego zaczęły się jeszcze przed mistrzostwami Europy w Bułgarii i Włoszech, ciągnęły się zaś przez cały sezon. Próżno było go szukać w składzie Asseco Resovii podczas sezonu 2015/2016 właśnie wskutek paskudnej kontuzji kręgosłupa, która uniemożliwiła "Pitowi" powrót na boisko przez wiele miesięcy.

U Nowakowskiego stwierdzono przepuklinę międzykręgową, a wiele zastosowanych metod leczniczych nie przynosiły pożądanych efektów. Wskutek tego środkowy reprezentacji Polski na boisko wrócił dopiero w środę podczas drugiego spotkania reprezentacji Polski w ramach Memoriału Wagnera. Nowakowski w ostatnim secie wygranego meczu z Belgią zastąpił na parkiecie Karola Kłosa i został ciepło przyjęty przez trybuny oraz kolegów z drużyny.

Chwilę potem środkowy zdobył swój pierwszy punkt po powrocie, a później nawet zakończył spotkanie skutecznie atakując przy piłce meczowej dla biało-czerwonych. Wiele mówiło się o tym, że Nowakowskiego może zabraknąć w turnieju eliminacyjnym w Tokio, jednak wydaje się, że najgorsze już za nim. 28-latek wrócił na boisko i może znowu być kluczowym punktem reprezentacji Antigi.

ch, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie