Rio 2016: Norweska zapaśniczka rozważa staranie się o polskie obywatelstwo

Inne
Rio 2016: Norweska zapaśniczka rozważa staranie się o polskie obywatelstwo
fot. PAP

Pierwsza w historii Norwegii zapaśniczka, która zakwalifikowała się do igrzysk Signe Marie Fidje Store zamierza po olimpiadzie w Rio de Janeiro starać się o obywatelstwo jednego z krajów Europy Centralnej i jak wynika z jej zapowiedzi, może być to Polska.

"W przypadku kobiet uprawianie zapasów jest w Norwegii bardzo utrudnione i kosztowne, ponieważ aby zostać członkiem federacji musimy płacić 30 tysięcy koron rocznie (14 tys. złotych). W zamian nie otrzymujemy właściwie nic" - powiedziała 20-letnia Norweżka w rozmowie z dziennikiem Dagbladet.

Zagroziła zmianą obywatelstwa: "tylko w taki sposób będę mogła kontynuować karierę, której w Norwegii nigdy nie zrobię".

Wyjaśniła, że jej celem w Rio de Janeiro jest medal. "Później zacznę sprawdzać, jakie formalności dotyczące obywatelstwa obowiązują w różnych państwach Europy Centralnej, gdzie zapasy są ważnym sportem" - zadeklarowała.

Podkreśliła, że jej wielkim idolem jest norweski żużlowiec Rune Holta, który uzyskał polskie obywatelstwo, aby startować w polskiej lidze. Jego przypadek był bardzo głośny w norweskich mediach, zwłaszcza po trzykrotnym zdobyciu drużynowego mistrzostwa świata w biało-czerwonych barwach.

"On tak jak ja nie miał możliwości rozwijania się w Norwegii, a w Polsce osiągnął bardzo dużo. Ja nie zamierzam marnować czasu w kraju, który nie dba o rozwój mojej dyscypliny" - powiedziała Fidje Store.

RH, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie