Wybory nowego prezydenta UEFA 14 września na kongresie w Atenach

Piłka nożna
Wybory nowego prezydenta UEFA 14 września na kongresie w Atenach
fot. PAP

Wybory nowego prezydenta Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) odbędą się 14 września podczas kongresu w Atenach - poinformował sekretarz generalny tej organizacji Theodore Theodoridis.

W trakcie środowego posiedzenia komitetu wykonawczego UEFA w Bazylei zdecydowano także, że składanie wniosków przez kandydatów potrwa do 20 lipca.

Poprzedniego szefa UEFA Michela Platiniego Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie na początku maja zdyskwalifikował na cztery lata. Francuz został ukarany za nieprawidłowości finansowe.

Platini, podobnie jak były prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej Szwajcar Joseph Blatter, zostali zawieszeni przez Komisję Etyczną FIFA w grudniu 2015 roku w związku z podejrzanym przelewem dwóch milionów franków szwajcarskich na konto Francuza.

Theodoridis został sekretarzem generalnym UEFA na początku marca. Zastąpił Szwajcara Gianniego Infantino, który wygrał wybory na szefa międzynarodowej federacji (FIFA). 50-letni Grek jest pracownikiem UEFA od początku 2008 roku, a od 2010 był zastępcą sekretarza generalnego.

RH, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze