Zven i Mithy odchodzą z Origen

Inne
Zven i Mithy odchodzą z Origen

Organizacja Origen z przykrością poinformowała na swojej stronie internetowej, że w jej składzie nie będą już dłużej grali Duńczyk Jesper „Zven” Svenningsen i Hiszpan Alfonso „Mithy” Aguirre Rodriguez. Były ADC i support drużyny przeniosą się do innej drużyny, a do czasu ogłoszenia nowego składu Origen organizacja wstrzymuje się od wszelkich komentarzy na temat przetasowań w swoim składzie.

Obaj gracze byli w Origen od powstania drużyny w grudniu 2014 roku. Zven i Mithy przeszli Challenger Series w 2015 roku, by potem zająć miejsce w pierwszej czwórce na Mistrzostwach Świata 2015 i pierwsze miejsce na Intel Extreme Masters San Jose.

 

Faworyzowane Origen miało pewne problemy w poprzednim splicie EU LCS i ostatecznie zakończyło rywalizacje na czwartym miejscu z bilansem 11-7. W fazie playoff drużynie udało się awansować do finału, gdzie ostatecznie ulegli zespołowi G2 Esports wynikiem 3-1.

 

W informacji prasowej dotyczącej zmian w podstawowym składzie Origen znajduje się informacja, że włodarze zespołu do końca starali się zatrzymać swoich najlepszych zawodników w drużynie, ale po długich i wyczerpujących negocjacjach muszą poinformować o ich odejściu.

 

Zven i Mithy prawdopodobnie wylądują w G2 Esports, ale na oficjalne potwierdzenie tej plotki będzie trzeba poczekać do publikacji oficjalnych stanowisk obu zespołów.

Michał Bogacz

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze