Były słynny francuski piłkarz miał atak serca podczas meczu

Piłka nożna
Były słynny francuski piłkarz miał atak serca podczas meczu
fot. PAP
David Ginola broniący barw Aston Villi w 2001 roku.

49-letni David Ginola utrzymuje świetną formę i stara się żyć w imię zasady "sport to zdrowie". Były reprezentant Francji często bierze udział w różnych meczach towarzyskich, jednak niewiele brakowało, by jeden z nich zakończył się dla niego tragicznie.

Ginola jest 17-krotnym reprezentantem Francji, a podczas swojej kariery ubierał barwy Paris Saint-Germain, Newcastle United czy Tottenhamu. Po zakończeniu profesjonalnej kariery były znakomity skrzydłowy stara się nie opuszczać murawy, biorąc udział w wielu mniej lub bardziej profesjonalnych rozgrywkach.

Kompletnie nic nie zapowiadało więc, że jedne z nich mogły się dla Francuza skończyć tragicznie. Pobyt w Cannes, gdzie zaproszony został na turniej golfowy skończył się meczem towarzyskim w gronie przyjaciół, a w pewnym momencie Ginola zasłabł i upadł na lotnisko. Błyskawicznie wezwano lekarzy, przysłano także helikopter.

Późniejsza diagnoza wykazała, że "Davie G" miał atak serca. Sytuacja została jednak opanowana, a stan jego zdrowia wrócił już do normy.

ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze