Czesi z burtą hokejowych mistrzostw świata! Amerykanie w półfinale

Hokeiści USA wygrali w Moskwie z Czechami 2:1 po karnych (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0) i awansowali do półfinału hokejowych mistrzostw świata. W sobotę zmierzą się w nim ze zwycięzcą meczu Kanada - Szwecja.

W fazie grupowej Czesi doznali tylko jednej porażki, ale za to niespodziewanej. Po rzutach karnych ulegli Duńczykom 1:2. Amerykanie natomiast nie zachwycali i o awans do ćwierćfinału musieli walczyć do samego końca.

Czesi z roli faworytów wywiązać się jednak nie potrafili. Co prawda w 16. minucie objęli prowadzenie, kiedy rzut karny wykorzystał Tomas Zohorna, ale później nie byli w stanie zdominować Amerykanów, mających w składzie wielu młodych zawodników.

Ich bohaterem okazał się 18-letni Auston Matthews, na co dzień grający w szwajcarskim ZSC Lions. To on w 22. minucie doprowadził do remisu i jako jedyny był skuteczny w serii rzutów karnych.

USA - Czechy 2:1 po karnych (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0, 1:0)