Katowice chcą ekstraklasy. Nie tylko piłkarskiej

Zimowe
Katowice chcą ekstraklasy. Nie tylko piłkarskiej
fot. Cyfrasport

W kolejnym sezonie celem piłkarzy GKS Katowice będzie awans do ekstraklasy. Katowiccy siatkarze wygrali swoją 1. ligę, władze miasta chcą utworzyć latem spółkę prowadzącą zespół hokejowy.

"GKS jest główną marką w naszej strategii rozwoju sportu. Jesteśmy dumni z wygranej siatkarzy. Ten sukces to dobry prognostyk dla wielosekcyjnego GKS. Hokej był obecny zawsze w historii Katowic" - powiedział podczas konferencji prasowej wiceprezydent miasta Waldemar Bojarun.

 

Prezes GKS Wojciech Cygan przyznał, że kiedy 6 lat wcześniej zaczynał pracę w klubie nie przypuszczał, że tak się on rozwinie. GKS ma sekcję piłki nożnej kobiet, pod tym szyldem, (choć nie w strukturach spółki) grają od roku siatkarze, od niedawna funkcjonuje sekcja tenisowa, teraz dojdzie do tego hokej.

 

"Jesteśmy w kontakcie z PZHL, intensywnie pracujemy we współpracy z GKS nad powołaniem nowego podmiotu do prowadzenia drużyny hokejowej. Chcemy przystąpić do rozgrywek w najbliższym sezonie. I nie może być mowy o grze w ogonie" - dodał Bojarun. Nie sprecyzował, o jaki szczebel rozgrywek chodzi.

 

Piłkarki nożne GKS walczą wiosną o awans do 2. ligi, zespół siatkarzy złożył jeszcze przed wygraniem 1. ligi zgłoszenie o przyjęcie do ekstraklasy, ale decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

 

Piłkarze po 31. kolejkach zajmują 6. miejsce w tabeli 1. ligi. "Nasza strategia zakłada awans do ekstraklasy w przyszłym sezonie" - podkreślił Wojciech Cygan.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze