Mityng w Ostrawie: Włodarczyk i Fajdek z najlepszymi wynikami w tym roku na świecie!

Lekkoatletyka
Mityng w Ostrawie: Włodarczyk i Fajdek z najlepszymi wynikami w tym roku na świecie!
fot. Cyfra Sport

Mistrzowie świata w rzucie młotem - Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek - wygrali w czwartek w Ostrawie konkursy rzutu młotem podczas tradycyjnego mityngu Zlata Tretra uzyskując najlepsze w tym roku rezultaty na świecie.

Włodarczyk (Skra Warszawa) w najlepszej próbie uzyskała 78,54 i o 47 cm poprawiła rekord mityngu należący od czterech lat do Niemki Betty Heidler, która w czwartek była czwarta - 72,41.

 

Polka przed rokiem również triumfowała w tych zawodach, ale z wynikiem o prawie dwa metry gorszym - 76,61, a później w Cetniewie ustanowiła rekord świata - 81,08.

 

Trzecie miejsce zajęła w Ostawie Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań) - 72,77. Reprezentantki Polski rozdzieliła Chinka Zhang Wang, która osiągnęła 73,80.

 

Z mniejszą przewagą nad rywalami zwyciężył Fajdek (Agros Zamość), który także powtórzył sukces sprzed roku. Jego rezultat to 80,66, a drugi w klasyfikacji Dilszod Nazarow z Uzbekistanu posłał młot na odległość 78,82. Trzecią pozycję zajął Słowak Marcel Lomnicky - 77,48, a szósty był Wojciech Nowicki (Podlasie Białystok) - 75,38.

 

Konkurs rzutu młotem odbywa się zawsze pierwszego dnia ostrawskich zawodów (Zlata Tretra) i nosi imię Kamili Skolimowskiej.

 

Główna część zawodów odbędzie się w piątek. Największą atrakcją ma być występ rekordzisty świata na 100 i 200 m Jamajczyka Usaina Bolta. Sześciokrotny mistrz olimpijski w Ostrawie pobiegnie po raz ósmy.

ko, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze