Słynny filipiński bokser Pacquiao został senatorem

Sporty walki
Słynny filipiński bokser Pacquiao został senatorem
fot. PAP/EPA

Jeden z najbardziej utytułowanych bokserów w historii Manny Pacquiao został wybrany do Senatu Filipin. Zapowiada walkę o bezpłatną edukację na wszystkich szczeblach i jest zwolennikiem przywrócenia kary śmierci.

"W boksie pokazałem, że mam wolę walki i samodyscyplinę, dlatego mogę pomóc narodowi" - powiedział 37-letni Pacquiao, który znalazł się wśród 12 nowych senatorów. W ubiegłotygodniowych wyborach Filipińczycy wybierali także prezydenta, wiceprezydenta, 200 członków niższej izby parlamentu i kilkanaście tysięcy przedstawicieli na szczeblach lokalnych.

Pacquaio przyznał, że podobnie jak prezydent-elekt Rodrigo Duterte jest za przywróceniem kary śmierci za przestępstwa narkotykowe i najcięższe zbrodnie. "W oczach Boga nie jest to niezgodne z prawem" - zapewnił.

Pacquiao jest jedynym pięściarzem w historii, który był mistrzem świata w ośmiu kategoriach wagowych, od muszej do lekkośredniej. Pierwszą zawodową walkę stoczył w styczniu 1995 roku, zarabiając tysiąc peso (19 euro). Obecnie jego fortuna jest szacowana na 500 mln dolarów. Pożegnalną walkę stoczył 9 kwietnia w Las Vegas pokonując Amerykanina Timothy'ego Bradleya Jr. Otrzymał za nią 20 mln dol. Na Filipinach jest traktowany jak bohater narodowy.

RH, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie