Po świetnym sezonie w wykonaniu piłkarzy Zagłębia, kiedy beniaminek sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski, kwestią czasu było, kiedy trener Stokowiec przedłuży wygasający w czerwcu kontrakt. I w piątek przed udaniem się na urlop szkoleniowiec podpisał umowę na kolejne dwa sezony.

 

Prezes Zagłębia Tomasz Dębicki w wypowiedzi dla klubowej telewizji nie ukrywał zadowolenia. „Te ostatnie dwa lata to był bardzo dobry czas dla nas zakończony spektakularnym wynikiem i brązowym medalem mistrzostw Polski. Wierzymy, że to dobry start na przyszłość, aby budować wielkie Zagłębie, które będzie zachwycało swoją grą. Dlatego cieszymy się, że parafowaliśmy umowę na kolejne dwa lata. To kolejny dobry dzień dla naszego klubu” – dodał.

 

W podobnym tonie wypowiadał się sam szkoleniowiec, który zwrócił uwagę, że ostatnie dobre wyniki, to zasługa całego sztabu trenerskiego i przede wszystkim piłkarzy, którzy okazali się świetnymi wykonawcami wymyślonych projektów.

 

„Świetnie się razem wszyscy wkomponowaliśmy. Było dużo, a nawet bardzo dużo pracy i ta praca będzie trwała nadal. Jest tu duży potencjał i myślę, że można być dumnym z bycia trenerem Zagłębia. Hasło, które ostatnio powtarzaliśmy jest aktualne – gramy swoje, idziemy dalej i zobaczymy, gdzie jest nasz sufit, bo jeszcze tego nie określiliśmy” – podsumował.

 

Stokowiec do Zagłębia trafił pod koniec sezonu 2013/14, kiedy zespół z Lubina bronił się przed spadkiem z ekstraklasy. Nie udało się uniknąć degradacji, ale trener został i już po roku w dobrym stylu wrócił do najwyższej klasy rozgrywkowej. W zakończonym sezonie jako beniaminek Zagłębie było rewelacją rozgrywek ekstraklasy i sięgnęło po brązowy medal, co dało im prawo gry w eliminacjach Ligi Europejskiej