Bayern Monachium zdobył Puchar Niemiec! Lewandowski wykorzystał karnego

Bayern Monachium sięgnął po 18. Puchar Niemiec w swojej historii. W finale pokonał Borussię Dortmund po rzutach karnych 4:3. Po 120 minutach gry było 0:0... Robert Lewandowski i spółka, sięgając po to trofeum, w piękny sposób pożegnali trenera Josepa Guardiolę, który latem przeniesie się do Manchesteru City.

Na Stadionie Olimpijskim w Berlinie spotkały się dwie najlepsze niemieckie drużyny, dlatego kibice ostrzyli sobie zęby na wielkie widowisko. Jeśli spodziewali się pięknych akcji i wielu koronkowych akcji, to pierwsza połowa musiała ich rozczarować. Bramkarze nie mieli zbyt wiele pracy.

Drugie 45 minut było o wiele ciekawsze. Piłkarze obu drużyn podkręcili tempo, co zaowocowało dobrymi sytuacjami do zdobycia bramki. Swoje szanse miał także Lewandowski. Brakowało mu jednak albo kilku centymetrów, by sięgnąć piłki, albo precyzji przy strzale. Jeśli chodzi o Łukasza Piszczka, to mógł być jednym z bohaterów BVB. W 84. minucie świetnie dośrodkował do Pierre'a-Emericka Aubameyanga, który uderzył z woleja z bliskiej odległości, ale fatalnie przestrzelił.

Potrzebna była dogrywka... W tej części gry świetną okazję miał "Lewy". W 92. minucie Franck Ribery sprytnie odegrał do Polaka, który stanął oko w oko z bramkarzem. Kiedy wydawało się, że musi paść gol, w ostatniej chwili został zablokowany przez Erika Durma! Ostatecznie dodatkowe pół godziny gry także nie wyłoniło triumfatora Pucharu Niemiec. Był to pierwszy finał od 1992 roku - wówczas zmierzyły się Hannover 96 i Borussia Moenchengladbach, w którym nie padła żadna bramka.

W rzutach karnych lepszy okazał się Bayern Monachium. Lewandowski strzelał w drugiej serii i się nie pomylił. Spośród jego kolegów "jedenastkę" zmarnował tylko Joshua Kimmich, natomiast w barwach BVB zawiedli Sven Bender i Sokratis Papastatopulos. Mistrzowie Niemiec wygrali 4:3 i Guardiola był tak wzruszony, że nie ukrywał łez!

Bayern Monachium - Borussia Dortmund 0:0 po dogrywce, karne 4:3

Rzuty karne: 0:1 - Shinji Kagawa, 1:1 - Arturo Vidal, 1:1 - Sven Bender (obronił Manuel Neuer), 2:1 - Robert Lewandowski, 2:1 - Sokratis Papastathopoulos (nietrafiony), 2:1 - Joshua Kimmich (obronił Roman Buerki), 2:2 - Pierre-Emerick Aubameyang, 3:2 - Thomas Mueller, 3:3 - Marco Reus, 4:3 - Douglas Costa

Bayern Monachium: Manuel Neuer - Philipp Lahm, Joshua Kimmich, Jerome Boateng, David Alaba - Thiago Alcantara - Douglas Costa, Thomas Mueller, Arturo Vidal, Franck Ribery (108. Kingsley Coman) - Robert Lewandowski

Borussia Dortmund: Roman Buerki - Łukasz Piszczek, Sokratis Papastathopoulos, Mats Hummels (78. Matthias Ginter), Marcel Schmelzer (70. Erik Durm) - Sven Bender, Julian Weigl - Henrich Mchitarjan, Gonzalo Castro (106. Shinji Kagawa), Marco Reus - Pierre-Emerick Aubameyang