Bellator: Held zrewanżował się Jansenowi! Dominacja Polaka

Sporty walki
Bellator: Held zrewanżował się Jansenowi! Dominacja Polaka
fot. Twitter/Bellator

Marcin Held (22-4, 4 KO, 12 SUB) zrewanżował się Dave'owi Jansenowi (20-4, 1 KO, 10 SUB) za porażkę sprzed trzech lat! Na gali Bellator 155 to Polak rozdawał karty i ostatecznie wygrał jednogłośnie na punkty.

Zarówno Held, jak i Jansen przystępowali do tego starcia po porażce z byłym już mistrzem Bellatora Willem Brooksem. Polak zapewniał, że będzie w znacznie lepszej dyspozycji fizyzcznej niż ostatnio i zrewanżuje się Amerykaninowi. I słowa dotrzymał, pokazując olbrzmią dojrzałość. W trakcie 15-minutowej walki miał kilka okazji na, tzw. "skrętówkę", lecz wiedział, że nie musi się podpalać, więc spokojnie punktował przeciwnika w parterze.

Kiedy był w stójce, to również skutecznie obijał przeciwnika, a podobnie było w klinczu. Co ciekawe nawet jak Jansen znajdował się z góry w parterze, to i tak potrafił przyjął kilka mocnych łokci od Helda, który nie dawał narzucić sobie stylu walki przeciwnika. Po trzech rundach sędziowie nie mieli wątpliwości i jednogłośnie przyznali zwycięstwo Polakowi (29:28, 29:28, 30:27).

Kontrakt Helda z Bellatorem wygasa po następnej walce.

Wynik walki:

Marcin Helda pokonał jednogłośnie na punkty (29:28, 29:28, 30:27) Dave'a Jansena.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie