CSKA Moskwa mistrzem Rosji! FK Rostów walczył do końca

Piłkarze CSKA Moskwa wygrali z Rubinem Kazań i po raz trzynasty w swojej historii zostali mistrzami Rosji. W tym samym czasie FK Rostów, które miało przed tą kolejką szansę na trofeum, wygrało z Terekiem Grozny 2:0. Tytuł powędrował jednak do stolicy.

W lidze rosyjskiej do ostatniej kolejki trwała walka o mistrzostwo. Piłkarze CSKA byli faworytem, ale musieli pamiętać, że w Kazaniu nie wygrali od pięciu spotkań. Fatum mieli przełamać w najważniejszym momencie sezonu. Zwycięstwo zapewniało im tytuł. W nieco gorszej sytuacji byli zawodnicy z Rostowa. Nie dość, że musieli wygrać swój mecz z Terekiem, to na dodatek liczyć na wpadkę piłkarzy z Moskwy. W razie remisu podopiecznych Leonida Słuckiego i zwycięstwa Rostwa, mistrzem zostali by piłkarze Gurbana Berdiyewa.

CSKA jednak na potknięcie nie mogło sobie pozwolić i mecz z Rubinem zaczęło od ataków. Przyniosło to efekt już w 19. minucie. Alan Dżagojew wpadł w pole karne i nie dał szans bramkarzowi. Okazji nie brakowało. Obie ekipy stworzyły jeszcze kilka dobrych okazji. Gospodarze zaliczyli poprzeczkę, a goście słupek, ale do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Napór CSKA nie ustawał. Goście wiedzieli, że gdyby stracili jedną bramkę to przegraliby walkę o mistrzostwo. Kilka dobrych sytuacji nie przekładało się na gole. W końcówce gospodarze mieli wrećz stu procentową sytuację, ale Igor Akinfiejew w wręcz niesamowity sposób wybronił strzał. Podopieczni trenerea Słuckiego dowieźli zwycięstwo do końca.To trzynasty tytuł mistrza Rosji dla CSKA.

Rubin Kazań - CSKA Moskwa 0:1 (0:1)

Bramki: Dżagojew 19

Początek w Groznym zapowiadał wyrównany mecz. W 30. minucie upragnione prowadzenie gościom dał Christian Noboa. Terek w odpowiedział groźnie atakował, a bardzo aktywny był Maciej Rybus. Chwilę po przerwie na 2:0 podwyższył Aleksandr Erochin. Rostów zakończył sezon na bardzo dobrym drugim miejscu i w przyszłym roku zagra w Lidze Mistrzów.

Terek Grozny – FK Rostów 2:0 (0:1)

Bramki: Noboa 30, Erochin 50

Ponadto Zenit Sankt Petersburg, FK Krasnodar oraz Spartak Moskwa zagrają w Lidze Europy. Z ligi spadła FK Mordowia Sarańsk oraz Dynamo Moskwa. W barażach zagra Kubań Krasnodar.