Czerwona kartka dla Cupica za rzut w głowę bramkarza (WIDEO)

Piłka ręczna

Na osiem minut przed końcem półfinału Pucharu Polski Ivan Cupić wykonywał rzut karny, by powiększyć przewagę Vive Tauronu Kielce nad PGE Stalą Mielec. Chorwat trafił broniącego Serba Nemojsę Nikolicia w głowę, a sędzia momentalnie pokazał mu czerwoną kartkę.

Vive miało sporo problemów ze Stalą w pierwszej połowie, jednak po zmianie stron wszystko wróciło do normy. Gigant grał swoje nie dając szans kopciuszkowi, jednak w końcówce spotkania miał miejsce dość kontrowersyjny incydent.

Taką sytuację widzieliśmy niedawno podczas Świętej Wojny, kiedy Karol Bielecki powalił wręcz Marcina Wicharego mocnym rzutem z siedmiu metrów prosto w twarz. Wówczas sędzia słusznie wyrzucił reprezentanta Polski z boiska pokazując mu czerwoną kartkę.

Czy identyczną decyzję należało podjąć po rzucie Ivana Cupica? Chorwat wykonywał rzut karny przy stanie 24:20, jednak jego rzut zatrzymał się właśnie na głowie stojącego między słupkami Serba Nemojsy Nikolicia. Obaj panowie bardzo szybko "zbili piątki" by zapomnieć o sprawie, jednak sędzia - raczej niepotrzebnie - pokazał skrzydłowemu Vive czerwoną kartkę. Vive wygrało spotkanie 31:25.