ME w pływaniu: Sztafeta mężczyzn 4x200 m poza podium

Polska sztafeta mężczyzn 4x200 m stylem dowolnym zajęła czwarte miejsce w pływakich mistrzostwach Europy w Londynie. Do medalu biało-czerwonym zabrakło 0,01 s.

Polacy w finale płynęli w składzie: Jan Świtkowski, Paweł Korzeniowski, Kacper Klich i Kacper Majchrzak.

Świtkowski po pierwszej zmianie zostawił sztafetę na pierwszym miejscu, później nieco stracił zmęczony startem na 100 m st. motylkowym Korzeniowski, ale świetnie spisał się najmłodszy w ekipie Klich, który awansował na trzecią lokatę.

Na ostatniej zmianie Majchrzak również długo płynął na medalowej pozycji, ale ostatecznie o 0,01 przegrał z trzecim Włochem Gabriele Dettim.

Zwyciężyli Holendrzy - 7.07,82, przed Belgami - 7.08,28, Włochami - 7.08,30 i Polakami - 7.08,31.

Wcześniej w sobotę biało-czerwoni zdobyli dwa medale - Radosław Kawęcki złoty na 200 st. grzbietowym, a Konrad Czerniak srebrny na 100 st. motylkowym.