Spekulacje na temat wielkiego transferu reprezentanta Szwajcarii nie ustawały od kilku tygodni, a tym razem znany z gry na zwłokę Arsenal nie pozwolił swoim kibicom zbyt długo czekać na pierwsze poważne wzmocnienie. Sprawy nabrały rozpędu, kiedy na Twitterze o rzekomym transferze kilkadziesiąt godzin temu poinformował znakomicie zorientowany w sytuacji transferowej klubu David Ornstein. Klub finalizuje właśnie transfer 23-letniego reprezentanta Szwajcarii, Granita Xhaki.

Kapitan Borussii Moenchengladbach to środkowy pomocnik wyróżniający się dobrymi warunkami fizycznymi, solidną grą defensywną i świetnymi przerzutami. Do Niemiec przeniósł się w 2012 roku i w barwach Die Fohlen rozegrał 102 mecze. Martwić mogą jedynie liczby Szwajcara: w ciągu swojej kariery w Niemczech do siatki trafiał zaledwie sześciokrotnie. Nie przeszkodziło mu to jednak zostać nominowanym do najlepszego zespołu Bundesligi w sezonie 2015-2016.


Arsenal pokłada w 23-latku wielkie nadzieje, bowiem zdecydował się wyłożyć na niego aż 30 milionów funtów. To pierwsze poważne wzmocnienie wicemistrza Anglii, który musi pomyśleć także o sprowadzeniu klasowego napastnika. Do finalizacji transferu Xhaki pozostały zaś jedynie formalności.