Orlen Wisła Płock w finale Pucharu Polski! Zabrzanie walczyli do końca

Piłka ręczna

Orlen Wisła Płock uzupełnił grono finalistów Pucharu Polski. Płocczanie pokonali w półfinale 29:27 Górnika Zabrze i w niedzielę zmierzą się na warszawskim Torwarze z mistrzami Polski – Vive Tauron Kielce. Zabrzanie do samego końca walczyli z faworytem z Płocka.

Pierwsza połowa drugiego półfinałowego meczu o Puchar Polski była bardzo wyrównana. Nafciarze raz za razem wychodzili na dwubramkowe prowadzenie, ale zabrzanie odrabiali straty i dwukrotnie widniał remis 6:6 i 11:11. Ostatecznie schodząc na przerwę prowadziła Wisła, ale Górnik wcale nie stał na straconej pozycji. Górnik mógł żałować niewykorzystanych dwóch rzutów karnych. Takich okazji grając z płockim zespołem nie można marnować.

Początek drugiej część spotkania należał do szczypiornistów Orlenu Wisły Płock. Wicemistrzowie Polski wyszli na sześciobramkowe prowadzenie 25:19 i wydawało się, że będą spokojnie kontrolowali wydarzenie boiskowe. Jednak w końcówce zrobiło się dość nerwowo głównie za sprawą dobrej postawy graczy z Zabrza. Ostatecznie Nafciarze wygrali dwiema bramkami i to oni zagrają w niedzielnym finale z Vive Tauron Kielce.

Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 27:29 (12:14)

Górnik Zabrze: Mateusz Kornecki, Przemysław Witkowski - Adrian Niedośpiał, Aleksandr Tatarincew 6, Mariusz Jurasik 6, Marek Daćko 5, Michał Adamuszek 3, Andrzej Kryński 3, Bartłomiej Tomczak 2, Jurij Gromyko 1, Aleksandr Buszkou 1, Rafał Gliński, Tymoteusz Piątek, Maciej Ścigaj, Krzysztof Mogielnicki

Orlen Wisła Płock: Marcin Wichary, Rodrigo Corrales - Valentin Ghionea 7, Adam Wiśniewski 5, Tiago Rocha 5, Dmitrij Żytnikow 4, Milijan Pusica, Angel Montoro 2, Marko Tarabochia 2, Aleksander Olkowski, Jose de Toledo 2, Michał Daszek 1, Dan Emil Racotea 1, Zbigniew Kwiatkowski