Górnik Zabrze na podium Pucharu Polski (WIDEO)

Piłka ręczna

Piłkarze ręczni Górnika Zabrze wywalczyli brązowe medale Pucharu Polski, po zdecydowanym zwycięstwie nad Stalą Mielec 33:27. Finałowy turniej rozgrywany jest na stołecznym Torwarze, a zwycięzcę wyłoni konfrontacja Vive Tauron Kielce – Orlen Wisła Płock.

Po meczach półfinałowych wydawało się, że obie ekipy w walce o brąz Pucharu Polski mogą stworzyć zacięte, emocjonujące widowisko. Stało się jednak inaczej. Zabrzanie od początku zdominowali przebieg wydarzeń na boisku: grali dobrze w obronie, a szczypiorniści Stali popełniali błędy w ataku. Po jednym z nich, szybkiej kontrze Górnika i rzucie Mariusza Jurasika było 5:2, pokazem niemocy mielczan była bramka na 12:6, rzucona przez Jurasika w momencie, gdy jego drużyna grała w podwójnym osłabieniu. W 25. minucie prowadzenie Górnika wzrosło do dziesięciu bramek (18:8), a pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 20:11.

W drugiej części gry, przy wysokim prowadzeniu zabrzanie pozwolili rywalom na zbyt wiele, mieli problemy ze skutecznością, nie trafiali z rzutów karnych. Zawodnicy Stali zmniejszyli straty do rywali, ale nie byli na tyle skuteczni w ataku, by zdołać odwrócić losy tej konfrontacji. W ostatniej minucie Mariusz Jurasik zdobył swą dziewiątą w tym spotkaniu i ostatnią w bogatej karierze bramkę. Stal jeszcze odpowiedział trafieniem, zabrzanie nie wykorzystaliw ostatnich sekundach rzutu karnego i mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 33:27.

Górnik Zabrze - PGE Stal Mielec 33:27 (20:11)

Górnik Zabrze: Mateusz Kornecki, Przemysław Witkowski – Mariusz Jurasik 9, Marek Daćko 6, Aleksandr Buszkou 5, Andrzej Kryński 3, Aleksandr Tatarincew 2, Michał Adamuszek 2, Bartłomiej Tomczak 2, Rafał Gliński 1, Tymoteusz Piątek 1, Maciej Ścigaj 1, Krzysztof Mogielnicki 1, Adrian Niedośpiał, Jurij Gromyko, Tomasz Łukawski.

PGE Stal: Nebojsa Nikolic, Krzysztof Lipka – Damian Kostrzewa 5, Wiktor Kawka 5, Oleksandr Kyrylenko 3, Marco Davidovic 3, Siergiej Dementiew 2, Damian Krzysztofik 2, Piotr Gasin 2, Łukasz Janyst 2, Michał Krygowski 2, Michał Gasin 1, Michał Wypych, Jakub Kłoda, Paweł Wilk, Piotr Krępa.